Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

«Цензорка» отримала Ґран-прі фестивалю Les Arcs

Автор:

|

Січень 23, 2022

|

Рубрика:

«Цензорка» отримала Ґран-прі фестивалю Les Arcs
Сцена зі стрічки

Стрічка «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії отримала Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції. Вона була представлена в основній конкурсній програмі.
«Цензорка» — дебютна повнометражна ігрова робота словацького режисера Петера Керекеша. Вона розповідає історію молодої жінки Лесі, яку засудили до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, доньками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.
Петер Керекеш — режисер, документаліст, відомий викладач кіно та лідер думок, лавреат фестивалів у Берліні, Лейпциґу та Торонто. Українським продюсером став Денис Іванов (компанія «Артхаус Трафік») за підтримки Міністерства культури й інформаційної політики України.
Світова прем’єра фільму «Цензорка» відбулася в межах конкурсної програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, де стрічку відзначили нагородою за найкращий сценарій (Іван Остроховський, Петер Керекеш). Після цього успішна фестивальна історія «Цензорки» продовжилась: вона отримала нагороду «Срібний Г’юґо» за найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Чикаґо (штат Іллінойс), а також нагороду арабських критиків за європейські фільми на Каїрському міжнародному кінофестивалі.
Як повідомляв «Міст», у Варшаві провели кінофестиваль Ukraina!

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply