Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

«Цей дощ ніколи не скінчиться» переміг у Чехії

Автор:

|

Червень 14, 2021

|

Рубрика:

«Цей дощ ніколи не скінчиться» переміг у Чехії
Кадр зі стрічки «Цей дощ ніколи не скінчиться»

Створений за підтримки Держкіно України фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» став переможцем Jeden svet/One World, одного з найбільших у світі фестивалів документального кіно про права людини у Чехії. Стрічка української режисерки Аліни Горлової отримала нагороду Best Film Award. За словами членів журі, цього року переможця визначати було просто, бо фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» — це ідеально створена історія, яка одразу полонила їхні серця. Також журі зазначило, що було вражене талантом молодої режисерки та творчої команди фільму.
Як зазначили представники Міжнародного журі кінофестивалю, «ідеально сформована історія, чудово знята в чорно-білій техніці, мудро драматично поділена на дев’ять розділів». «Ми захоплювались обережною, послідовною та свідомою побудовою персонажів та їх історій. Фільм демонструє досконалість у всіх сегментах кіно роботи», — йдеться в повідомленні.
«Цей дощ ніколи не скінчиться» — потужна та візуально вражаюча подорож 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі «війна-мир». Головний герой стрічки, який разом із батьком переїхав із Сирії, стикається з черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером «Червоного хреста». Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.
Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини та Катару. Його фінансували Державна аґенція України з питань кіно, Латвійський кіноцентр, фонди IDFA Bertha Fund і Doha Film Institute. Режисерка — Аліна Горлова, сценаристи — Аліна Горлова, Максим Наконечний, оператор — В’ячеслав Цвєтков, продюсер — Максим Наконечний (Tabor, Україна), копродюсери — Ilona Bicevska (Avantis promo, Латвія), Patrick Hamm (Bulldog Agenda, Німеччина).
Фестиваль Jeden svet/One World 1999 року заснувала гуманітарна правозахисна організація People in Need. Він репрезентує у своїй програмі найкращі документальні стрічки про права людини з усього світу. Щороку ці фільми мають змогу подивитися понад 120 тис. глядачів.
Як повідомляв «Міст», український фільм переміг на кінофестивалі в Італії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply