Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Телемагнати з «1+1 Медіа», Film.ua і Media Resources Management консервують «руський мір»

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

Телемагнати з «1+1 Медіа», Film.ua і Media Resources Management консервують «руський мір»

Учасники круглого столу

Нещодавно відбувся черговий антиукраїнський шабаш телемагнатів. Круглий стіл «Підходи до формування чорних списків акторів і персон нон-ґрата» ініціювали «1+1 Медіа», Film.ua і Media Resources Management із явною метою повернути артистів-рашистів на екрани. Представники телеіндустрії скаржилися, що чорні списки заважають їм «розвивати мистецтво, телебачення та кіно». Захід відбувався на кіностудії Film.ua у кінотеатрі з символічною назвою «Правда».
Сергій Созановський, очільник Film.ua, назвав заборону артистів-рашистів «неморальною» та порівняв її зі спалюванням книжок. Він запропонував спершу відкрити карну справу на Михайла Пореченкова (той на Донбасі стріляв із кулемета в українських вояків. — Ред.), дочекатися вироку суду, а вже тоді забороняти показ його фільмів. Крім того, п. Созановський наголосив, що «у нас немає війни», бо це — «начебто війна», а потрібна війна де юре. Фактично, він закликав оголосити «справжню» війну Росії. Тільки тоді, на його думку, з’являться підстави забороняти російських акторів.
Володимир Бородянський, керівник Star Light Media, заявив, що заборона артистів-рашистів порушує «прринципи, які не можна порушувати, багато говорив про західну цивілізацію та про те, що «людину карають за думку». Правда він не згадав, що в його улюбленій Росії український режисер Олег Сенцов отримав реальний термін ув’язнення, а не просто заборону в’їзду.
Олександр Ткаченко, керівник «1+1», вважає список заборонених акторів необґрунтовано великим (там — 83 особи, хоча заяву на підтримку путінської політики щодо України підписали понад 500 артистів. — Ред.). На його думку, декотрі російські актори потрапили до списку незаслужено, адже «єдина їхня вина полягала лише в тому, що вони висловили свою точку зору стосовно подій в Україні».
Під час круглого столу було озвучено, що канал «1+1» начебто сам відмовився від серіалів про російських силовиків. Однак Катерина Чепура, активістка громадянського руху «Відсіч», заявила, що це — брехня. Олександр Ткаченко почав виправдовуватися, що вони крутять фільми законно, й одразу перевів розмову на радянську класику. Мовляв, вона не має жодного стосунку до війни й для багатьох людей є надбанням НАШОЇ культури. Катерина Чепура порадила йому уявити матір, котра втратила сина на війні і бачить по телевізору людину, котра цю війну схвалила.
Юрій Зубко, заступник міністра культури України, всі закиди телемагнатів спростував. Він пояснив, що дії артистів-рашистів є посяганням на територіальну цілісність Української держави. Їхню діяльність досліджує Служба безпеки України й подає Міністерству культури список, який треба оприлюднити.
Також п. Зубко розповів про звернення громадськості й навіть народних депутатів із вимогою взагалі заборонити російський контент. Він висловив нерозуміння, чому українські телеканали чіпляються за дорогі та не дуже якісні російські серіали, й закликав перекладати українською та показувати європейські. І додав, що завдяки «чорному списку» стало значно менше незаконних перетинів українського кордону артистами із інших країн.
Пилип Іллєнко пояснив, що очолюване ним Держкіно ніяк не впливає на зміст «чорних списків» і здійснює лише технічні функції щодо виявлення фільмів зі забороненими артистами-рашистами. Він зауважив, що через них Держкіно заборонило фільми не на одному, а на багатьох телеканалах, що свідчить про неупередженість відомства. Однак, це не завадило деяким каналам подати позови до суду щодо буцімто неправомірні заборони.
Дикою виглядала позиція Уляни Фещук, члена Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, котра отримує гроші з державного бюджету України. Вона поспішила запевнити, що Нацрада нікого не рекомендувала до «чорного списку» й що вони «розуміють абсурдність цього переліку».
Незрозуміло, що на цьому зібранні робив режисер Роман Балаян. Деякі його фільми потрапили під заборону через участь у них артистів-рашистів. Режисер визнав, що Олег Табаков і Микита Михалков з’їхали з глузду й що з цим треба щось робити. Разом із тим, «чорні списки» він вважає «непристойними». Невже режисер не розуміє, що проросійські телемагнати просто використовують його, щоб знівелювати закон про захист інфопростору й повернути на екрани усіх рашистів?
Окремої згадки заслуговує модератор дійства Артем Вакалюк, представник MRM. Він щоразу перебивав опонентів телемагнатів репліками на кшталт «ми скочуємося до заборони здорового глузду». Однак, наприкінці зустрічі прийшла черга запитань зі зали й йому довелося надати слово громадськості.
Сергій Оснач, активіст руху «Відсіч» та експерт кіно комісії, розповів, що з початком російської аґресії українські телеканали не тільки не зменшували частку російського контенту, а навіть збільшували її. Це засвідчили моніторинги, які регулярно проводять активісти руху.
Після того, як закон про захист інформаційного простору набув чинності, обсяги російського контенту в ефірі дещо зменшилися, але разом із тим телеканали продовжили зменшувати частку й україномовного контенту. Так, із червня до листопада 2015-го україномовного контенту на телеекранах поменшало з 28 % до 23 %. Сергій Оснач припустив, що присутні в залі телемагнати навіть не знають, коли відзначають День українського кіно. Адже цього дня жоден олігархічний телеканал не показав жодного українського фільму. Припущення виявилося правильним.
Крім того, активіст звернув увагу, що, апелюючи до принципів і законів, самі телеканали їх нахабно порушують. Він подав приклади фільмів із популяризацією НКВД, які нещодавно крутили на ICTV та «1+1» — «Син батька народів» і «Ладога». Також п. Оснач назвав низку фільмів із російськими силовиками, які незаконно показували олігархічні канали.
У відповідь п. Бородянський огризнувся, що «закон не регламентує обсяг української мови в ефірі українських телеканалів», і додав, що «язик» сьогодні не «являється проблемою». Із такої позиції телемагнатів стає очевидним, що вони самі є величезною проблемою для України, бо свідомо намагаються законсервувати в Україні «руський мір» за допомогою телебачення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply