Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Студенти знімають камерою за півмільйона євро. 101 український фільм показали на Міжнародному кінофестивалі «Пролог»

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Студенти знімають камерою за півмільйона євро. 101 український фільм показали на Міжнародному кінофестивалі «Пролог»

Фестиваль присвятили 50-річчю Інституту екранних мистецтв. Це — колишній кінофакультет Київського університету театру, кіно й телебачення імені Карпенка-Карого.

«Роман Балаян сказав, що ми його приємно здивували гарними роботами своїх студентів. Пару років тому такого ще не було, — каже ректор університету Олексій Безгін. — Мало який кіновиш може похвалитися двома «Золотими пальмовими гілками» з Канн. Хоча бюджет російського ВДІК, представники якого приїжджали на «Пролог», — 23 мільйони євро, їхня технічна база — потужніша за «Мосфільм», але ми теж маємо камеру за півмільйона євро. Держава на рік нам виділила 23 мільйони гривень. Щоби забезпечити студентів сучасною апаратурою, університету довелося багато від чого відмовлятися».

Свої роботи також показали випускники кіноакадемій Грузії, Вірменії, Болгарії, Казахстану. «Як учишся знімати на плівці, то більше розумієш кіно. Коли вручну вирізаєш кадр, а не просто натисканням кнопки на комп’ютері, відповідальності за кожний прибавляється», — говорить режисер Ірина Правило. На фестивалі вона показала свою дипломну роботу — екранізацію оповідання грузинського письменника Нодара Думбадзе «Кров».

«Уже була на кількох міжнародних фестивалях. Там усі з великою повагою ставилися до того, що наш університет дає студентам змогу працювати з плівкою. Коли летіла в Грузію, у Борисполі служба охорони телефонувала Безгіну. Перепитувала, чи маю право вивозити плівкову апаратуру з України. На кожен кадр ти маєш лише три дублі. Тому робили по 15 репетицій кожної сцени перед тим, як сказати «Мотор!». Знімала в горах непрофесійних артистів, які не розуміють російської. Тому вивчила всі діалоги грузинською й сама показувала акторам, як грати».

 Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply