Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Стрічка Роксі Топорович отримала нагороду у США

Автор:

|

Січень 25, 2018

|

Рубрика:

Стрічка Роксі Топорович отримала нагороду у США

Фільм американської режисерки українського походження Роксі (Роксолани) Топорович (Julia Blue) здобув грант від Women in Film (WIF). Стрічку відібрали разом із 15 іншими з 370-х претендентів із 22-х країн. Джулію Блу відзначили в категорії «Розповідний художній фільм».
Роксі Топорович розповідає історію про кохання між волонтеркою зі Західної України та військовим антитерористичної операції зі Східної України з посттравматичним синдромом. 2014-го режисер відвідала Майдан, після цього вирішила переїхати на рік в Україну. Україна, яку вона побачила, дуже відрізнялася від тієї країни, про яку їй розповідали батьки в українській діаспорі. Так народилась ідея створити сучасну історію про українців, котрі переживають часи війни.
«Фільм підіймає питання посттравматичного синдрому, — розповіла п. Топорович в інтерв’ю «Голосу Америки». — Він про людей, котрі змушені залишити Україну в пошуках роботи чи освіти. Це спроба передати це, наскільки можливо, через образи двох людей, котрі є сучасними, такими собі гіпі. Це позитивна історія сильних, молодих, сучасних людей у віці 20 із чимось».
Women in Film — це неприбуткова організація в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, яка відстоює та просуває кар’єри жінок, котрі працюють у кіновиробництві та суміжних сферах. Мета організації — досягти гендерної рівності та трансформувати культуру. Гранти WIF видаються щороку, щоб допомогти завершити фільми, які перебувають у процесі виробництва та призначені для жінок або розповідають про них. Переможців обирає спеціальне журі, яке також складається з жінок із кіноіндустрії.
«Одним із способів досягнення гендерного паритету, — зазначила Кірстен Шеффер, виконавчий директор WIF, виданню ScreenDaily, — є забезпечення того, щоб жінки-кінематографістки мали ресурси, необхідні їм для чудової роботи. Women In Film надзвичайно пишаються тим, що впродовж 31-го року ми дозволили талановитим кінорежисерам завершити свої фільми та показати свої прекрасні історії світові». Переможців вшанують на національному американському кінофестивалі «Санденс».
Нагадаємо, що торік Роксі Топорович отримала престижну нагороду незалежного американського кіно Gotham Independent Film Awards. Вона перемогла в номінації «Жінка-режисер у центрі уваги» та грошовий грант Live the Dream на суму 20 тис. USD від Calvin Klein.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply