Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Стрічка Муратової представить Україну на Римському кінофестивалі

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Стрічка Муратової представить Україну на Римському кінофестивалі

Новий фільм Кіри Муратової “Вічне повернення. Кастинг” боротиметься від України за головний приз VII-го Міжнародного Римського кінофестивалю (РМКФ), який пройде в столиці Італії з 9 по 17 листопада 2012 року. Усього до основної конкурсної програми РМКФ увійшло 16 картин і один фільм-сюрприз.

Цього річ Римський кінофорум запропонує кіноманам три конкурсні програми: основний конкурс, Cinema XXI і «Перспективна Італія» (Prospettive Italia), а також багатообіцяючі позаконкурсні покази.
Фільм Кіри Муратової “Вічне повернення. Кастинг”, що розповідає про історію чоловіка й жінки, які не зустрічалися багато років, став 21-ю картиною легендарної одеситки, творча манера якої є пізнаваною в усьому світі. Героїв стрічки, на перший погляд, нічого не пов’язує, вони – лише колишні однокурсники. Якось Він приїжджає в Її місто, аби побачитися й спитати поради: Він любить двох жінок і не знає, як учинити…
“Напевно, це – екзистенціалізм? Можливо, – говорить режисер Кіра Муратова. – Може, це – концептуальне мистецтво? І таке може бути. Пригадується також слово «римейк», у такому ось стиснутому в часі вигляді. Знаєте, як у музиці: гами, вправи, а в підсумку виникають фуги Баха, виникає цілісність, краса, сенс”.
Продюсер Олег Кохан дуже радіє, що український фільм потрапив до основного конкурсу Римського кіноогляду, який динамічно набирає авторитет і вже входить до топ-5 кінофестивалів у світі. “Вітаю із цим усіх творців фільму “Вічне повернення. Кастинг”. Гадаю, це – оптимальний майданчик для старту картини на міжнародній арені”, – сказав він.
У новій роботі Кіри Муратової, знятій у формі кінопроб як “драматургічно життєвої історії” кожна сцена знімається кілька разів у виконанні різних пар акторів. Таким чином Кіра Георгіївна знову об’єднала на одному знімальному майданчику плеяду блискучих виконавців на чолі зі сузір’ям улюблених акторів: Ренатою Литвиновою й Сергієм Маковецьким, Олегом Табаковим і Аллою Демидовою, Наталією Бузько та Віталієм Лінецьким, а також Георгієм Делієвим, Утою Кільтер, Геннадієм Скаргою.
Попередня картина Кіри Муратової “Мелодія для шарманки”, світова прем’єра якої відбулася в основному конкурсі Московського МКФ у червні, а національна – у грудні 2010 року, стала володарем більш ніж 10 нагород авторитетних кінофестивалів, а також кінопремії “Ніка” як найкращий фільм країн СНД і Балтики.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply