Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

«Стоп-Земля» відкриє Дні українського кіно в Гельсінкі

Автор:

|

Листопад 11, 2021

|

Рубрика:

«Стоп-Земля» відкриє Дні українського кіно в Гельсінкі
Афіша стрічки «Стоп-Земля»

Фільм «Стоп-Земля» відкриє фестиваль Дні українського кіно, що проводитимуть у м. Гельсінкі (Фінляндія) з 12 до 14 листопада ц. р. Світова прем’єра цієї стрічки відбулася на 71-му Берлінському кінофестивалі, де фільм отримав «Кришталевого ведмедя» від Юнацького журі конкурсної програми як найкращий повнометражний фільм. Його вихід у широкий кінотеатральний прокат в Україні запланований на початок наступного року.
Під час Днів українського кіно у Фінляндії буде представлена й стрічка Наталки Ворожбит «Погані дороги», яка стала призером 77-го Венеційського кінофестивалю і який цього року Україна висунула на здобуття премії «Оскар». Після перегляду глядачі у Фінляндії проведуть віртуальне обговорення цієї роботи з режисеркою Наталкою Ворожбит.
Також сучасне українське кіно в Гельсінкі представлятиме стрічка Романа Перфільєва «Безславні кріпаки», а класику українського кінематографа — фільм режисера Юрія Іллєнка «Білий птах із чорною ознакою». Показ стрічки, що стала перлиною українського поетичного кіно, буде присвячений 80-річчю від дня народження видатного актора Богдана Ступки.
Фестиваль «Дні українського кіно у Фінляндії» організували Товариством українців у Фінляндії, громадська організація «Незалежні культурні ініціативи» за підтримки Держкіно України, Arts Promotion Center Finland і Посольства України у Фінляндській Республіці.
Як повідомляв «Міст», Україну на «Оскарі» представлять «Погані дороги».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply