Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Сміливий експеримент — успішний!

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Сміливий експеримент — успішний!

Фільм «Будинок із башточкою» українського режисера Єви Ней­ман відібрали для участі в конкурсних програмах міжнародних кінофестивалів. Світова прем’єра кінострічки виробництва «1+1 Продакшен» запланована на міжнародному Шанхайському кінофестивалі, який пройде 16—19 червня 2012 року. Європейський прем’єрний показ відбудеться в межах конкурсної програми МКФ у Карлових Варах.

«Раніше ми говорили про те, що «Будинок із башточкою» для нас — дуже сміливий експеримент. Те, що фільм уже відібрано для демонстрації на двох найвідоміших кінофестивалях, дає нам змогу говорити, що експеримент був не просто сміливим, але й успішним. Я сподіваюся, що журі гідно оцінить цю глибоку та незвичайну стрічку» — прокоментував майбутні події генеральний директор групи компаній «1 +1» Олександр Ткаченко.

Режисер Єва Нейман зізналася, що це була дуже складна й масштабна стрічка, яка потребувала багато творчих і технічних ресурсів, однак, за її словами, усі залишилися задоволені результатом.

Сценарій фільму був написаний Євою Нейман за однойменним авто­біографічним оповіданням Фрідріха Горенштейна. «Будинок з башточкою» — це трагічна історія восьмирічного хлопчика, яка сталася взимку 1944 року. Хвору жінку із сином знімають з поїзда. Мати потрапляє до лікарні, де невдовзі помирає. Маленький хлопчик опиняється сам серед чужих людей. Його горя ніхто не помічає, усе відбувається буденно, нашвидкуруч, і начебто ніщо на світі не змінилося. Дитині доведеться подорослішати за один день і продовжити свій шлях уже самотужки. Із вікна поїзда хлопчик востаннє побачить станцію, назви якої не помітив, знає тільки, що на привокзальній площі стоїть старий будинок із башточкою, і що тут назавжди залишилася його мама.

Головну роль у кінострічці зіграв дев’ятирічний хлопчик, вихованець одеського інтернату Дмитро Кобецький. Також знялися відомі актори Альберт Філозов, Катерина Голубєва, Михайло Векслер, Віталій Лінецький, Марія Поліцеймако.

Степан Коник

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply