Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

«Слуги народу» блокують призначення керівництва Держкіно

Автор:

|

Грудень 12, 2019

|

Рубрика:

«Слуги народу» блокують призначення керівництва Держкіно
Пікет під будівлею НАДС

Біля Національної аґенції України з питань державної служби (НАДС) українські кінематографісти проводять безстрокову акцію протесту проти рішення конкурсної комісії НАДС стосовно Юлії Сінькевич, кандидатки на посаду голови Державної аґенції України з питань кіно. Під будівлею НАДС зібралися понад 300 мітинґарів, серед котрих — українські кінопрофесіонали, діячі кіноіндустрії, критики.
Нагадаємо, що 21 листопада ц. р. стало відомо, що Юлія Сінькевич, залишившись єдиною кандидаткою після трьох турів відбору, не пройшла четвертий етап конкурсного відбору за результатами рішення конкурсної комісії НАДС. Вона начебто «набрала недостатню кількість балів за однією з компетенцій», а тому не може бути призначеною на цю посаду (пізніше виявилося, що за критерієм «управління ефективністю і розвитком людських ресурсів» п. Юлія отримала 0,5 балів).
Українські кінематографісти виступили на її підтримку з листом до президента й уряду України. Вони вимагають негайно переглянути рішення конкурсної комісії. Цей лист підписали понад 2 тис. представників культурної індустрії й організацій, що працюють в галузі. Лист підтримали асоціація кіноіндустрії України, Українська кіноасоціація, Українська кіноакадемія та кінематографісти, котрі активно беруть участь у кінопроцесі.
Частина з них, зокрема, актор і режисер Ахтем Сеїтаблаєв, режисери Наріман Алієв, Антоніо Лукич, Марина Степанська, акторка Ірма Вітовська, сценаристка та режисерка Марися Никитюк, сценарист Андрій Кокотюха продюсер Денис Іванов та багато інших представників галузі, вийшли на акцію протесту.
Активісти зустрілися з представниками НАДС, котрі запропонували проведення повторного конкурсу на посаду голови Держкіно. Комісія при цьому залишиться у незмінному складі. Єдина поступка, на яку погодилися чиновники, це дозволити Юлії Сінькевич не складати наново іспити, які вона єдиною з усіх кандидатів склала успішно. Проте це ніяк не захищає кандидатку він повторного провалу на співбесіді.
Як писав «Міст», Кабінет Міністрів (КМУ) оголосив конкурс на посаду голови Держкіно після звільнення Пилипа Іллєнка. На конкурс подалися 13 осіб. Серед них лише двоє, Олексій Кірющенко й Юлія Сінькевич, були відомими широкому загалу. Юлія Сінькевич є продюсеркою кількох фільмів, а також генеральною продюсеркою Одеського міжнародного кінофестивалю.
Олексій Кірющенко є режисером серіалу та фільму «Слуга народу» (в якому головну роль виконав Володимир Зеленський), а також серіалу «Моя прекрасна няня». З 1991 року працює в Росії та має російське громадянство. Кінематографісти, котрі просили не називати їхніх імен, стверджують, що саме Кірющенка представники влади хотіли бачити майбутнім головою Держкіно. Але він вибув у першому турі, де перевіряли знання англійської мови.
Після третього туру залишилася єдина кандидатка — Юлія Сінькевич. Але її не затвердила на співбесіді комісія НАДС. Комісія складається зі семи осіб, на співбесіді були присутні четверо, трьох не було, тому вони не виставляли балів. Двоє виставили Юлії нуль балів, чим і провалили її затвердження.
Ситуацію навколо конкурсу прокоментував Олександр Стародубцев, голова НАДС. Він повідомив, що сприймає це як персональний виклик. Його пост цитує видання Media Business Report. «Мені особисто дуже зле від конкурсу на Держкіно. Комісія відхилила реально сильного кандидата, і я тепер є частиною цієї комісії. Це був дуже сильний кандидат. І я ставив хороші бали. І не тільки я. Очевидно, що так робили не всі члени комісії. Взагалі якийсь дивний збіг нефарту (кілька членів Комісії були відсутні в цей день) і ще незрозуміло чого», — написав він у Facebook. Чиновник пропонує якнайшвидше скасувати норму про відхилення кандидата, котрий отримує 0,5 та менше з певної компетенції.
«Ситуаційні завдання ми вже прибрали, й усі нові конкурси пішли без них. Тепер треба дотиснути і цю дурнувату норму, — вважає голова НАДС. — Сподіваюсь, що новий конкурс на голову Держкіно буде оголошено якнайшвидше, і цей достойний кандидат зможе взяти в ньому участь. До того ж, повторний конкурс має вже проходити за новою, скороченою процедурою».
Кіноспільнота гостро відреагувала на підсумки конкурсу. Наразі надіслали два запити до Національної аґенції України з питань державної служби з проханням надати зведену інформацію про середні бали та протокол засідання конкурсної комісії. Юристи Axon Partners, котрі взялися захищати Юлію Сінькевич, готують проєкт листа до КМУ щодо надання повноважень переглянути конкретні результати. Лист розіслали асоціаціям і громадських організацій для підписання. Також юристи Axon Partners готують позов до суду.
Якщо конкурс таки оголосять знову, то будуть ще раз висувати Юлію Сінькевич та проводити акції протесту.
Як написав у Facebook Сергій Тримбач, учасник акції і кінознавець, мирна акція кінематографістів супроводжувала велика кількість силовиків. «Два десятки бійців Національної гвардії, цілий автобус поліціянтів (частина з них «утримували позицію» на вулиці неподалік). Й увага: за 10 м від протестувальників стояли два (!) автозаки (на одному з них красувалась літера «К», що, мабуть, означало: спеціально для кінематографістів). Мовляв, дивіться, якщо що, ми вас одразу в кутузку», — зазначив він.
Зауважимо також, що той самий склад комісії за тією ж схемою («набрав недостатню кількість балів за однією з компетенцій») не пустив знаного львівського релігієзнавця Андрія Юраша на посаду голови Держслужби з етнополітики та свободи совісті.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply