Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Сімейний підряд. Богдана Ступку можна без будь-якої іронії назвати головою клану, вершиною творчої династії

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Сімейний підряд. Богдана Ступку можна без будь-якої іронії назвати головою клану, вершиною творчої династії

Він не випадково славиться своєю ґрунтовністю. Це стосується як його підходу до ролей, так і вибору супутниці життя та найближчих друзів. Познайомившись ще 1965 року з випускницею бакинського хореографічного училища красунею Ларисою, Богдан Ступка створив найщасливіший шлюбний союз, у якому змогла продовжитися акторська династія. Син Остап теж став успішним актором, а сьогодні вже й онук Дмитро ступив на цю стежку.

Батько

Свою кар’єру в кіно Богдан Ступка почав лише в 29 років. Дебют був випадковим, але дуже яскравим. Режисер Юрій Іллєнко запросив львівського артиста на проби для невеликого епізоду у фільмі «Білий птах із чорною ознакою». Його затвердили. А головну роль Ореста-дзвонаря мав грати Іван Миколайчук. У той час кінопроби дивилися не тільки в Комітеті з кінематографії, а й у ЦК партії. І наполягли, щоб Ступка та Миколайчук помінялися ролями. І Богдана затвердили на головну роль.

З Ореста-дзвонаря почалося велике кінематографічне життя Богдана Ступки. Критики, яких бояться навіть великі кінозірки, стали порівнювати Богдана Ступку з Робертом де Ніро, а нові фільми принесли Богдану Сильвестровичу світову популярність.

Після епічного полотна «Тарас Бульба» в артиста зараз невелика пауза. Торік Богдан Ступка був змушений відправитися в Німеччину, де йому було зроблено серйозну операцію. А потім знадобилася тривала реабілітація. Але, знаючи невгамовність його натури, можна припустити, що дуже недовга. А якщо додати до цього терпляче сподіваються на його прихильність найбільших європейських режисерів, таких як Кшиштоф Зануссі, у якого Ступка блискуче знявся у стрічці «Серце на долоні», або Режи Варньє, зачарованого роботою актора у фільмі «Схід-Захід», залишається тільки чекати появи нових яскравих образів.

Син

У Радянському Союзі акторські династії не за­охочувались. Уважалося, що на дітях геніїв природа відпочиває. Але це не зупинило юного Остапа Ступку, коли він зібрався штурмувати приймальну комісію театрального училища. Питання «ким бути?» він собі ніколи на ставив. Не змушував обирати професію й батько. Остап зробив це тихцем від нього. Він закінчив училище, і його взяли в трупу, де вже відзначився його батько.

І завжди Остап Ступка хоче почути від Богдана Ступки лише одне слово — «молодець». Для нього той — перший учитель, кумир і авторитет: «Я думаю, що авторитет мусить бути один».

Ще з 1985 року він знімається в кіно. Нині, у час занепаду вітчизняного кінематографа, найчастіше на широкі екрани виходять закордонні мультики, озвучені Остапом. Та й у кінофільмах актор усе ж знімається. Утім, реакція глядачів і критиків на його роботу — не завжди позитивна. Так, зараз ім’я Остапа не раз згадують у зв’язку з роллю в скандальному російському фільмі «Матч», де він зіграв роль київського поліцая.

Утім, актор стоїть на своєму: «Не треба забувати, що найвищий пілотаж акторської майстерності — це перевтілення. В інституті це називали «роль на спротив». Хто сказав, що акторської майстерності можна досягти, втілюючи лише героїчні ролі? А поганих хто грати буде?!»

Та, можливо, зоряний час Остапа — уже недалеко. Його запросили на головну роль у фільмі режисера Володимира Денисенка про Тараса Шевченка. Стрічка буде готова за два роки — до двохсотріччя з дня народження українського класика. Сценаристи обіцяють, що Шевченка покажуть без пафосу.

Повідомляється також, що новий фільм буде і детективом, і мелодрамою одночасно. У картині мова піде про період заслання поета.

Онук

А нещодавно «на люди» вийшов іще один Ступка — Дмитро. Остап оженився у 18 років і відразу зробив Богдана Сильвестровича дідусем. Однак спільне життя Остапа та його юної дружини не вдалося, і тоді Богдан Ступка перетворився для Дмитра з діда на батька. Тепер уже син Остапа намагається довести, що він гідний цього прізвища й чекає, коли дід або тато скажуть йому: «Молодець».

Він лише починає свою кар’єру, але не погоджується на перші-ліпші пропозиції. «Ну, я ж не буду зніматися в такому конкретному лайні, я раджуся з сім’єю. Наді мною — тато, дідусь, мама теж колись була акторкою», — зазначає Дмитро.

Виявляється, мати хлопця мріяла, аби він став стоматологом. Але той пішов іншим шляхом. Що ж до того, чи переймається Дмитро порівняннями з дідом, він каже, що не дуже. «Нехай порівнюють, ми з ним — зовсім різні люди», — зауважує молодий актор.

До того ж, попри походження з відомої родини, Дмитро наголошує, що він не належить до так званих мажорів: «Який із мене мажор, якщо в мене зарплатня п’ять тисяч гривень? Добре, якщо бувають зйомки, тоді хоч якось можна жити. Я вам скажу, навіть народний артист Богдан Михайлович Бенюк виживає за рахунок якихось халтур — просто щоб заробити, нагодувати сім’ю».

26-річний онук Богдана Ступки торік дебютував у російській картині «Ми з майбутнього 2», де знявся з батьком Остапом Ступкою.

…До слова, Ступок може стати ще більше. У другому шлюбі в Остапа Ступки народилося двоє дітей. Дівчинку назвали Устиною, а хлопчика, як дідуся, — Богданом. Цілком можливо, що й Устина, і Богдан Ступка-молодший продовжать акторську династію та будуть викликати захват у нових глядачів, які ніколи не бачили їхнього діда — Богдана Ступку.

Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply