Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Шевченко читає вірші в перервах між боями на мечах

Автор:

|

Січень 23, 2021

|

Рубрика:

Шевченко читає вірші в перервах між боями на мечах
Роман Луцький у бойовику «Безславні кріпаки»

«Мені цікаво, коли в ідеї є якась провокація, експеримент, поєднання непоєднуваного, — розповідає режисер Роман Перфільєв, котрий зняв комедійний бойовик «Безславні кріпаки» про Тараса Шевченка.
1844 рік. 30-літній Шевченко знайомиться зі самураєм, котрий потрапив на територію України, рятуючись від переслідування японського феодала, а тепер навчає кріпака східних бойових мистецтв. Удвох чоловіки мають пробратися до садиби поміщика, щоб визволити дівчину Тараса.
«За допомогою пістолів і самурайського меча Шевченко карає поганців і рятує кохану. Одночасно пише «Кобзаря» і в перервах між сутичками читає рядки з віршів, — продовжує автор фільму. — Чому американці можуть робити іронічне кіно, а ми ні? Я хотів зняти бронзу з нашого генія. Змінити ставлення до Шевченка як сумного діда з портрета у шкільному підручнику».
Ідея показати поета з нового ракурсу виникла під час Революції гідності. Режисер побачив, у яких незвичних іпостасях його зображують на плакатах українські художники — байкера, космонавта чи Будду. Ніяк не прив’язувався до реальних історичних подій. Це давало творчу свободу. «У мене навіть біографія Кобзаря вигадана. У той час він узагалі мав би бути в Петербурзі», — ділиться кіномитець.
На екрані перебільшений образ, але не карикатурний. Шевченко сприймається як жива людина. Кохає, має почуття гумору, його лупцюють. Спершу невпевнений, слабкий, розчарований. Має хибну мету — втекти за кордон. Згодом вирішує залишитися на Батьківщині. Проходить шлях від кріпака до борця за свободу українського народу. Виступає проти панщини не лише пером, а й фізично. Проте він не супергерой. Не має надзвичайних здібностей, крім сили духу.
«Тема класової нерівності актуальна й сьогодні. Пани у стрічці — українські олігархи. Є патріотичний посил. Хто хоче еміґрувати — нехай. Але за бажання можна й тут будувати щастя та майбутнє. Питання в людях», — зазначив режисер.
Головну роль у стрічці виконав 34-річний Роман Луцький. «Фільм постає новаторством у вітчизняній масовій культурі, — запевняє кінокритик Олександр Гусєв. — При всій своїй пародійності «Безславні кріпаки» здатні нагадати авдиторії про минуле набагато краще, ніж серйозні, але безталанні історичні роботи про XIX ст. За сценами перестрілок і боїв відчувається драма людей, приречених на становище безправної худоби та здатних відшукати справедливість лише в насильстві. Відчутні горе та гнів, якими насичені поеми Шевченка».
Як повідомляв «Міст», 175 років тому Шевченко закликав порвати кайдани.

Ілля Прокопенко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply