Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Шанси на «Оскар»

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Шанси на «Оскар»

Робота Михайла Іллєнка боротиметься за премію “Оскар” у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою”. Те, що фільм режисера Михайла Іллєнка “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” потрапив до лонг-листу номінантів на премію “Оскар” – добре. Таким чином ми привертаємо увагу до вітчизняного кінематографу, вважають кінокритики. Та чи має фільм шанси потрапити до короткого списку в цій номінації?

Український Оскарівський комітет аргументував свій вибір стрічки тим, що це – український блокбастер. Кіно — індустріальне, розраховане на широкі маси, воно є ближчим і зрозумілішим народові.
Стрічка заснована на реальній історії льотчика радянської армії Івана Даценка, літак якого впав під Львовом. Про подальшу долю Даценка не було нічого відомо, поки 1967 року радянська делегація на Всесвітній виставці в Монреалі не зустріла представника індіанського племені, який розмовляв чистою українською мовою.
Отже, чи припаде стрічка до вподоби за межами України. Як оцінить його Американська кіноакадемія. Подаємо міркування із цього приводу кількох українських кінокритиків.
Лариса Брюховецька (кінознавець, головний редактор журналу “Кіно-Театр”): “Якщо сидіти склавши руки та чекати, що диво впаде з неба, то нічого не буде. Треба працювати над фільмом далі. Займатися піаром стрічки за кордоном, улаштовувати прес-конференції та робити статті в спеціалізованих виданнях. Для цього, зрозуміло, потрібні гроші. За всіма показниками – стрічка добра. Вона витримала конкурсні умови й має гарний прокат”.
Володимир Войтенко (ведучий програми “Аргумент-кіно”, кінокритик): “Фільм знятий близько до драматургічних голлівудських схем. Але ж є велика конкуренція! У списку – 71 стрічка. Далі в гру вступають художні якості фільмів і пріоритети американських кіноакадеміків”.
Андрій Халпахчі (генеральний директор фестивалю “Молодість”, кінокритик): “Кінокартина має виразну фабулу. Вона гарно сприймалася українським глядачем. Та й уже важливо, що українська стрічка є в цьому загальному списку. Бо минулого року ми не подали взагалі нічого. А далі треба організовувати рекламну компанію в Америці. Не знаю, чи вистачить у них можливостей це зробити найкращим чином. Бо знову ж таки, на це потрібні гроші. До того ж Україна має не найкращий імідж у світі. Тому на це теж зважують”.
Сергій Тримбач (голова Національної Спілки кінематографістів, кінознавець): “Шанси – мінімальні. Я би сказав — 1 зі 1000. Справа не в тому, який є фільм. Річ у тому, що “Оскар” – це ціла система. Далі потрібна складна робота, яку повинні вести продюсери. У них і грошей на це мало, і досвіду замало. Я якраз вважав, що треба висувати фільм Іллєнка. Бо в журі були скептичні настрої: мовляв, усе одно немає шансів. Вважаю, треба привчати Оскарівський комітет, що Україна пропонує свої фільми. Нехай не в цьому році й не через два роки, а через шість, дивись, ця звичка бачити українські стрічки серед пошукачів «Оскара» спрацює. І здійсниться мрія Богдана Ступки про «Оскар». Якщо українське кіно інтенсивніше розвиватиметься, то статуетка в нас буде”.
Усього цьогоріч у списку претендентів на “Оскар” у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою” фігурує 71 кіноробота. Шорт-лист премії буде оголошений аж 10 січня 2013 року. Лауреатів же премії Американської кіноакадемії оголосять 24 лютого 2013 року.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply