Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Сенцова нагородили за мужність і страждання

Автор:

|

Жовтень 22, 2021

|

Рубрика:

Сенцова нагородили за мужність і страждання
Олег Сенцов

Олег Сенцов, український режисер і колишній політв’язень Кремля. отримав відзнаку ім. блаженного священномученика Омеляна Ковча за приклад жертовності й гуманізму. Грамоту та статуетку янгола йому вручили на території Патріаршого собору Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Києві. «Вшановуємо п. Олега за життєву позицію, мужність і пережиті страждання під час п’яти років незаконного ув’язнення в Росії, — зазначив Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава УГКЦ. — Він витримав нелегкі випробування і в нелюдських обставинах залишився людиною, яка свідчить правду. Розуміє, сином якого народу є і в ім’я яких цінностей вартує жити далі. Завдяки таким героям кується майбутнє вільної й незалежної України та захищається її сьогодення. Також цією нагородою згадуємо всіх військовополонених і політв’язнів, які сьогодні зазнають катувань і знущань, але про них не говорять. Хочемо бути голосом тих, у кого голос відібрали. Церква робить усе, що може. Знаємо кожного по імені, хто по той бік колючого дроту. Молимося за них. Говоримо про них перед міжнародними інституціями».
«Це для мене велика честь, — відгукнувся п. Сенцов. — Омелян Ковч — приклад для мене й усіх, хто зараз виборює у ворога нашу свободу. Пройшов набагато гірші умови, ніж я — Гестапо, німецькі в’язниці та концтабір, де його знищили. Віддав своє життя, щоб служити іншим. З таких людей складається наша країна. Ми думали, що всі жахливі події, які відбулися з країною в минулих століттях, уже позаду. Найстрашніша — Друга світова війна. На жаль, такі часи повернулися. 2014-го наш вічний ворог показав своє обличчя. Багато людей пішли на фронт. Серед них і військові капелани, які надихаються постаттю Ковча й роблять свою справу. Чимало пройшло російський полон — я такий не один. Частина досі в неволі».
Олег Сенцов став одним із чотирьох цьогорічних лавреатів. Дев’ята церемонія нагородження відбулася 4 жовтня в польському Любліні. Відзначили також польську режисерку Аґнєшку Голланд, американського дипломата Деніела Фріда й об’єднану ініціативу скавтських організацій українського «Пласту» та польських харцерів «Полум’я братерства». Відзнаку ім. Омеляна Ковча вручають із 2011-го за героїчні вчинки у служінні людині та задля примирення та порозуміння між народами.
Як повідомляв «Міст», священник Омелян Ковч міг, але не захотів врятуватися.

Ілля Прокопенко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online