Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Щастя хоча б на мить. Українці спільно з Голівудом знімуть фільм про сирітку з чарівним голосом

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Щастя хоча б на мить. Українці спільно з Голівудом знімуть фільм про сирітку  з чарівним голосом

Чи залишали вас байдужими очі нещасливої дитини, сповнені смутку, навіть коли вона всміхається. Здавалося б, ну, не може дитина, це диво, послане Небом, відчувати біль. Тим не менш, не всім дітям пощастило пізнати справжнє тепло та любов. Багато дітей утрачають батьків і стають вихованцями дитячих будинків. За статистикою, в Україні — 98 тисяч дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Вони виростуть, так і не дізнавшись, що таке материнська ласка і батьківська підтримка. Адже найпотаємніша мрія цих дітей — знайти справжню родину. Їм дуже боляче почуватися покинутими й нікому не потрібними.

Масштабний благодійний проект

На жаль, зовсім небагато людей усерйоз уважають, що саме від них може залежати щастя конкретної дитини. Недарма кажуть, що людська байдужість вимірюється кількістю дітей-сиріт. Найпростіше — заплющити очі й не помічати, або послатися на те, що таким дітям повинна допомагати держава. Тому такою важливою торік була новина про майбутні зйомки фільму «Пташинка» про сиріт, який повинен привернути до цих дітей увагу широкої громадськості, навіть людей, котрі над цим ніколи не замислювалися. Про це тоді заявив відомий український продюсер і меценат Тимофій Нагорний, навіть було проведено благодійний аукціон для збору грошей на стрічку. Але далі все начебто затихло — жодна інформація про фільм у ЗМІ більше не з’являлася.

І ось 16 травня поширилася новина: продюсер і меценат дотримав слова й уже в червні стартують зйомки благодійного фільму «Пташинка», масштабного спільного кінопроекту України, Росії та США. На прес-конференції, присвяченій фільму, Тимофій Нагорний запевнив журналістів, що, незважаючи на численні перешкоди, стрічка буде знята й представлена на

всесвітньо відомих кінофестивалях уже наступного року. За твердженням продюсера, свою участь у проекті вжепідтвердили українські, російські та голівудські актори першої величини.

Розгадати таємницю дівчинки

Жанр фільму — сімейна мелодрама з елементами пригод. Генеральним продюсером стрічки є Володимир Хорунжий, відомий українському глядачеві за альманахом «Закохані в Київ». Режисером картини стане українець Тарас Ткаченко, знаний за фільмами «Собачий вальс», «Дядечко Бернс», а також за роботою над документальним трисерійним фільмом «Іван Миколайчук. Книга життя». А автором сюжету «Пташинка» є сам Тимофій Нагорний.

Отже, фільм розповідає про талановиту десятирічну дівчинку з унікальним голосом. Доля обдарувала дитину талантом, але забрала в неї найдорожчу людину: її мати гине в автомобільній катастрофі, але перед смертю повідомляє донечці дуже важливу таємницю. Добрий світ, у якому минало дитинство дівчинки, руйнується за одну мить. Від пережитого шоку вона втрачає здатність не тільки співати, а й розмовляти, а невдовзі ще й опиняється в дитячому будинку в Криму. Там у сирітки з’являється друг, який разом із нею здійснює втечу. Діти вирушають у запаморочливу подорож, сповнену пригод, щоби розгадати таємницю дівчинки. На цьому шляху до неї повертається її чарівний голос, але тепер вона може тільки співати, але не говорити. Її голос привертає увагу музичного ділка, який хоче на цьому заробити статки. Наприкінці історії таємниця, повідомлена дівчинці її мамою, розкривається, і вона знаходить свого батька. Життя знову всміхається дитині, але тепер вона знає його ціну.

Маленькі зірочки, що стануть великими

Зараз стрічка перебуває на етапі завершення кастинґів. Проте виконавці головних «дитячих» ролей уже відомі: їх зіграють юна українська співачка, переможниця «Дитячої нової хвилі» Настя Петрик, а також переможець шоу «Танцюю для тебе» акробат Давид Антонян. Також у стрічці будуть зніматися Олександр Головін, Євген Миронов, Ада Роговцева й Олеся Журавська.

Крім того, свою згоду на участь у стрічці дали голівудські зірки Генрі Томас і Лора Препон. «Це — перший український фільм, який засвітиться на світовому небосхилі, — стверджує продюсер проекту Володимир Хорунжий. — У нас гратимуть голівудські зірки першої величини: Генрі Томас, улюбленець Спілберґа та Скорсезе, і зірка серіалів Лаура Препон. Можна було б і Джуда Лоу взяти… І річ зовсім не в гонорарі. Просто, якщо б у кадрі виявився Лоу, кіно на цьому б і закінчилося. На ролі претендувало 800 кандидатів. Ми обирали тих, які б не затьмарили наших маленьких зірочок — Настю й Давида. Я впевнений, після цього фільму вони стануть великими зірками».

Трохи про гроші…

Заявлений бюджет проекту — 5 мільйонів USD (скільки з них отримали діти, а скільки голівудські зірки — комерційна таємниця). «Гроші на стрічку давали інвестори з кількох країн, найбільше — з України. Допомоги від держави ми не отримали. Я написав 450 звернень у комітети Верховної Ради й до представників усіх церковних конфесій. Пояснював: українські діти-сироти мають багато проблем, які цей фільм допоможе вирішити. Та жодної відповіді не отримав», — розповів Тимофій Нагорний.

Зйомки стрічки розпочнуться 24 червня, у День молоді, в українському у місті Макіївці Донецької області, зокрема в селищі Ханженковому. Це місце обрано неспроста, позаяк у цьому селищі народився й виріс Олександр Ханженков, засновник Ялтинської кіностудії. Та й, власне, Тимофій Нагорний — теж родом із Макіївки.

Серед локацій також — Київ, Крим і Лос-Анджелес.

Вихід «Пташинки» на великий екран планують здійснити вже цього року. «Ми хочемо випустити його до Нового року, для того щоби можна було подавати його від України на «Оскар» за 2012 рік», — сказав продюсер Володимир Хорунжий.

П. Хорунжий також повідомив, що компанія має намір провести презентацію фільму на Берлінському щорічному міжнародному кінофестивалі, показавши його частину, а також організувати великий концерт за участю українських талановитих дітей, щоби про них і про їхні таланти дізнався весь світ.

«Цьому фільму я пророкую велике майбутнє, це чудовий жанр — сімейне кіно, де не буде нецензурних слів, жорстокості та насильства», — наголосив продюсер.

Дзвінка Камінь

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply