Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

СБУ завела справи на всіх кінопрокатників в Україні

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

СБУ завела справи на всіх кінопрокатників в Україні

Служба безпеки України (СБУ) порушила кримінальне провадження проти всіх кінопрокатних компаній України. Їх підозрюють в переказуванні грошей російським спецслужбам і саботажі українських фільмів. Провадження відкрили на підставі звернення депутата Верховної Ради України.
Згідно з цим зверненням, український ринок кінопрокату зараз поділений між компаніям В&Н Film Distribution Company, Ukrainian Film Distribution, Kinomania, Volga Ukraine, Multi Media Distribution, які з’явилися на українському ринку як дочірні підприємства компаній РФ, мають плідні фінансово-господарські стосунки з російськими компаніями, їхніми кінцевими власниками виступають громадяни РФ. Депутат стверджує, що щорічно ці компанії отримують в Україні близько 100 млн USD у вигляді касових зборів, частину з яких приховують, а частину перераховують на адресу російських компаній за прокатні права.
«Зазначені протиправні перекази не залишилися без уваги спецслужб РФ, які впродовж 2014-2016 рр. фактично змусили власників компаній, що працюють на ринку кінопрокату України, спрямовувати частину своїх прибутків для фінансування дій невстановлених осіб із метою здійснення масових заворушень на території України, посягання на її територіальну цілісність, дестабілізації політичної й економічної ситуації. Своєю чергою, отримавши фактичну підтримку спецслужб РФ, власники згаданих компаній використовують як аґентів впливу в Україні, диктуючи умови на ринку кіноіндустрії та саботуючи просування і показ українських стрічок», — йдеться матеріалах кримінального провадження.
Ситуацію прокоментував Володимир Ар’єв, керівник української делегації в Парламентської асамблеї Ради Європи. «За виборами не помітили знакову подію. Дуже навіть знакову: СБУ «наїхала» на кінопрокатників. Звинуватили в роботі на агресора. Всіх, — заявив він. — Байдуже, що серед списку «винних» є патріоти, які точно не працюють на Москву і не є філією РФ, бо давно напряму взаємодіють з Америкою. На це не зважали, бо питання — в іншому. З якої індустрії — новий президент? Правильно, гумор є лише однією зі сфер. Ким він себе оточив? Також правильно. І в цій історії з наїздом СБУ на цілу галузь багато хто вказує, що ініціатором може бути людина з близького оточення Зеленського. Не буду поки що називати ім’я, адже прямих доказів немає. Він — юрист і продюсер фільмів, які провалилися в кінопрокаті. Провал став мотивом помститися зухвалим прокатникам. Ну, справді, хто ж ще винен у тому, що глядач на них не пішов? І це, не виключено, також підштовхнуло ображеного продюсера до ідеї створити власну кінодистрибуторську компанію. А оскільки на ринку все щільно — то на розчистку поїхав грейдер. Так, інвестиційний клімат. Гарячий і тропічний, аж банановий. І це — лише початок інвестиційної спеки і стрімкого doing business. Он тепер «Арселор Міттал» уже знає що, як і до чого».
Нагадаємо, що 20 липня співробітники СБУ провели у філії цього підприємства в Кривому Розі обшуки. Вони також заблокували проект введення в дію машини безперервного лиття заготовок № 3, вартість якого становить 140-150 млн USD. Безпосередньо перед обшуками президент Зеленський розкритикував підприємство за шкоду екологічній ситуації в реґіоні та закликав надати фінансову підтримку постраждалим через шкідливі викиди особам. «Arcelor Mittal Кривий Ріг» звинувачення на свою адресу заперечує і заявляє про збитки в 1 млн USD за підсумками цього місяця через вимушену зупинку пуско-налагоджувальних робіт на машині безперервного лиття заготовок.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply