Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

«Розфарбований птах» увійшов до шорт-аркуша «Оскара»

Автор:

|

Грудень 31, 2019

|

Рубрика:

«Розфарбований птах» увійшов до шорт-аркуша «Оскара»
Кадр зі стрічки «Розфарбований птах»

У Лос-Анджелесі оголосили шорт-аркуш «Оскара» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». До нього увійшли десять стрічок. Серед них і «Розфарбований птах» чеського режисера Вацлава Маргула, створений у копродукції з Україною (розмір державної підтримки — 9 млн 588 тис. грн, загальна вартість виробництва фільму — 173,6 млн грн).
Ця чорно-біла стрічка розповідає про єврейського хлопчика, якого батьки відправили до села, щоб врятувати від нацистів під час Другої світової війни. Фільм зняли за скандальним романом польсько-американського письменника Єжи Косинського. Він брав участь в основному конкурсі Венеційського кінофестивалю.
Фільм на кінопремію висунула Чехія. Україна ж висунула на «Оскар» стрічку Нарімана Алієва «Додому». На жаль, вона припинила участь в оскарівських перегонах.
Також у шорт-аркуш увійшли «Біль і слава» Педро Альмодовара (Іспанія), «Паразити» Пон Джун-Хо (Південна Корея), «Правда та справедливість» Танела Тоому (Естонія), «Країна меду» Тамари Котевської та Любомира Стефанова (Північна Македонія), «Атлантика» Маті Діоп (Сенеґал), «Знедолені» Ладжа Лі (Франція), «Голобля» Кантемира Балагова (Росія), «Ті, хто залишився» Барнабаша Тоя (Угорщина) та «Боже тіло» Яна Комаса (Польща). Номінантів оголосять 13 січня ц. р. 92-я церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 9 лютого в Лос-Анджелесі.
Нагадаємо, що «Розфарбований птах» не перший фільм, до створення якого причетна Україна, що змагається за «Оскар» від іншої країни. У номінацію потрапляли «1001 рецепт закоханого кулінара» та «Схід-Захід». Проте фільм, який висувала Україна, ще жодного разу до шорт-аркуша не потрапляв. Цього року фільм Нарімана Алієва розділив долю таких фестивальних гітів, як колумбійський «Менос», грузинський «А потім ми танцювали», який висунула Швеція, «Зрадник» італійського класика Марко Белоккіо й інші.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply