Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Російський режисер знущався над дітьми в притулку Харкова

Автор:

|

Травень 03, 2020

|

Рубрика:

Російський режисер знущався над дітьми в притулку Харкова
Сцена зі стрічки «Дау. Дегенерація»

Національна поліція України розпочала розслідування дій російського режисера Іллі Хржановського в своїй стрічці «Дау. Дегенерація». Першою про скандальний фільм повідомила Олена Самойленко, експертка з дитячої нейропсихології. Її стурбувало те, що немовлят використовували як акторів для зйомок сцен із насильством щодо них. «Діти не плачуть просто так. Вони плачуть, коли голодні, коли боляче, коли простір навколо здається загрозливим, коли страшно. Вони впевнені, якщо подразник не зникне, то вони помруть. Це глобальний страх, який допомагає людині виживати й кликати на допомогу», — зазначила фахівчиня.
Після кількох спроб червоні від крику діти перестають чекати допомоги та готуються до смерті. Адже вони не можуть самі себе заспокоїти та пояснити, що ситуація не настільки критична, як їм здається. За словами д-ра Самойленко, приблизно звідси походять теорії прихильності, сенсорні дефіцити, страхи сепарації. «Не можна просто взяти та вдарити по немовляті досвідом фрустрації, гадаючи, що нічого не станеться. Не можна змушувати дітей довго волати у кадрі навіть із дозволу батьків, адже батьки можуть не знати нюансів дитячої нейропсихології та неврології», — попереджає вона.
Фахівчиня наголосила, що важливо розуміти, що у немовляти немає тестових або якихось неважливих періодів. «Не можна користуватися ними з метою мистецтва, керуючись тим, що дитина була не сказала «ні!». Не варто ліпити на немовлят бутафорські або справжні електроди, щоб показати, що Радянський Союз — це погано. У сцені з немовлятами важкі почуття героїв-немовлят передавали через справжні почуття «акторів-немовлят», які не могли довго дивитися в камеру і дати знак оператору, що не можуть більше зніматися», — обурюється вона.
Жінка акцентувала увагу на тому, що на таких знімальних майданчиках мають бути не лише батьки, а й представники служби у справах дітей, педіатр і дитячий невролог.
Крім цього, вона зазначила, що в деяких країнах взагалі заборонено знімати новонароджених до певного віку. Десь зйомки не можуть тривати більше 20 хвилин, а десь дитину повинен супроводжувати окремий соціальний працівник.
Після того, як увагу громадськості на цей фільм звернула д-р Самойленко, в соціальних мережах залунали заклики розслідувати умови зйомок цього фільму. А Яніна Соколова, відома телевізійна ведуча, зауважила, що до зйомок залучили дітей із харківського притулку. «Кіно називається «Дау». Його режисер — росіянин Ілля Хржановський. Всі актори та знімальна група фільму підписали угоду про нерозголошення того, що відбувалося на майданчику. Але це дорослі. Дитина, яку європейці побачили в кадрі, не викликала обурення у громадськості. Ілля Хржановський, ми не знайомі. Але хочу, щоб ти, виродку, відповів за це. Як і керівництво харківського притулку, яке дозволило дитині пережити це пекло. Фільм знімали 2011-го. Зараз дитині дев’ять років. Як моєму старшому синові. І я зневажаю вас і ваше ганебне кіно», — написала вона у Facebook.
На ситуацію відреагував Микола Кулеба, уповноважений президента України з прав дитини. «За отриманою попередньою інформацією, в зйомках використовували дітей з будинку дитини. У кадрах є немовлята. Це діти, для яких участь у таких зйомках може стати травмою на все життя! Є також і інші факти, які потребують підтвердження. Імовірність цих фактів, а також те, що дозволили використання дітей, повинна розслідувати поліція, до якої я вже звернувся з відповідним запитом», — написав він у Facebook. Чиновник також зазначив, що в Україні немає законодавства, яке регулює участь дітей у зйомках кіно, і що цей випадок може допомогти розробити таке законодавство.
Своєю чергою, Людмила Денисова, уповноважена Верховної Ради України з прав людини, закликала, щоб діти взагалі не брали участі в сценах насильства в кіно. «Наразі відсутній нормативно-правовий документ, який би на законодавчому рівні захищав дітей від шкідливого впливу публічно доступної інформації. Необхідно переглянути національне законодавство на предмет встановлення заборон на участь дітей у кіно та телепрограмах, що містять сцени насильства щодо дітей», — написала вона в своєму Telegram-каналі.
Фільм «Дау. Дегенерація» — один із циклу, створеного російським режисером Іллею Хржановським про фізика Лева Ландау. Торік результати цієї праці репрезентували як інсталяцію у Парижі (Франція). Цього року на Берлінському кінофестивалі показали два фільми — «Дау. Наташа» в основному конкурсі і «Дау. Дегенерація» — поза конкурсом. В останньому одну з ролей грає російський неонацист Максим Марцинкевич.
Зйомки відбувалися в Харкові у 2008-2011 рр., спеціально для них Хржановський побудував на території покинутого стадіону інститут. Він мав реальні квартири, буфети, охоронців і вчених, котрі проводили експерименти. Люди, котрі брали участь в зйомках, прожили на його території три роки, отримували зарплату в радянських рублях, які витрачали на території інституту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply