Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Рембо-одесит

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Рембо-одесит

Сильвестр Сталлоне

Сильвестр Гарденціо Сталлоне — американський актор, режисер і сценарист. Його друге ім’я деколи цитують як Енціо, незважаючи на фільм про фільм «Шлях до вершини Роккі», де його мати чітко назвала друге ім’я актора як Гарденціо. Він досягнув успіху в численних бойовиках, особливо завдяки серіям стрічок «Роккі» та «Рембо».
Сильвестр Сталлоне народився 6 липня 1946 року у Нью-Йорку в кварталі, відомому як «Пекельна кухня», — притулку для хуліганів, наркоманів і бандитських зграй. Ще у ранньому дитинстві підліток засвоїв перший урок життя: «Щоб вижити, треба бути сильнішим за інших». Його батько, косметолог Френк Сталлоне, еміґрував в Америку з міста Кастеламар ді Гольфо (Сицилія), а мати Жаклін Лейбофіш — американський громадський діяч, астролог та акторка. Прабабуся п. Сталлоне по матері еміґрувала в США з Одеси. Під час народження у хлопчика були частково пошкоджені нервові закінчення обличчя — частина щоки, губ та язика так і залишилися паралізованими. Тому пізніше він казав, що в дитинстві відчув на собі усі ті почуття, що їх повинен був відчувати потвора Квазімодо. Проте невиразна мова, усмішка та великі сумні очі стали в майбутньому візиткою Слая.
Дитинство хлопця не можна назвати щасливим: батьки практично не приділяли синові уваги, а коли йому було 11 — взагалі розлучилися. Слай був важкою дитиною — за 11 років навчання його виганяли з 14 шкіл, в основному, через погану поведінку, хоча й оцінками учень також не міг похвалитися. В 15 років, після розлучення батьків спершу залишений із батьком, Сильвестр переїхав до матері у Філадельфію, де почав вчитися у спеціальній школі для важких підлітків. Там він активно зайнявся спортом, ходив до тренажерної зали та зрідка брав участь у театральних постановках. Сам Слай згадує свою жахливу родину та дитинство, як фільм жахів.
Коли почалася війна у В’єтнамі, мати влаштувала сина викладачем фізичної підготовки у привілейований коледж у Швейцарії, де той підробляв тренером і грав у студентському театрі. Після повернення до США у 1967-1969 рр. навчався на факультеті драматичного мистецтва Університету Маямі. Впродовж навчання викладачі постійно запевняли, що у нього немає й дещиці таланту і актор із нього — нікудишній. Проте Слай разом із своїм товаришем по кімнаті в гуртожитку Джоном Херцфельдом писав сюрреалістичні п’єси і ставив їх у підвалах і церквах Маямі, за що його й відрахували з університету. Після такого повороту подій юнаку довелося виконувати різноманітну роботу: Слай був білетером, доглядачем у зоопарку, готував піцу. 1970-го, працюючи швейцаром у нью-йоркському театрі «Баронет», він все ще не відмовився від мрії стати актором, тому погодився виступити оголеним у позабродвейській авангардній п’єсі «Вдача». Потім дебютував у кіно роллю в порнофільмі «Вечірка у Кітті та Стада». Отримував за зйомки по 100 USD щодня. Пізніше, коли актор став славетним, цю стрічку було повторно випущено на відео під назвою «Італійський жеребець» і вона зібрала непогану касу.
Під враженням побаченого на телебаченні 24 березня 1975 року боксерського поєдинку між нікому не відомим боксером Чаком Вепнером і славетним Мухамедом Алі п. Сталлоне за три дні написав сценарій фільму «Роккі» і почав пропонувати його різним кіностудіям. Студія United Artist погодилася викупити цей твір за 315 тис. USD, але за умови, що головну роль виконуватиме Берт Рейнолдс або Пол Ньюмен. Автор сценарію ж поставив умову, що в головній ролі з’явиться він сам. Нарешті погодилися на тому, що п. Сталлоне отримає 20 тис. USD за сценарій і 10 % від майбутніх прибутків фільму. Слай не прогадав, бо стрічка заробила у прокаті 100 млн USD, тобто особисто він отримав 10 млн USD. Ось так майже відразу він і потрапив до вищої голлівудської ліґи.
Бо в розрахунок бралися не лише гроші, а й те, що стрічка була нагороджена трьома «Оскарами»: найкращий фільм року, найкраща режисура (Джон Авілдсен) і найкращий монтаж. Сильвестр Сталлоне мав дві номінації на «Оскара» — як найкращий актор і сценарист, але заповітні статуетки дісталися іншим.
Найбільшої слави актору принесла серія фільмів про ветерана В’єтнаму Джона Рембо, котрий не може байдуже ставитися до оточуючої його несправедливості та перетворюється на самотнього месника, вправно використовуючи здобутий військовий досвід, власну силу та свої майже надлюдські здібності. Те ж саме можна сказати і про його «боксерську» франшизу «Роккі», коли герой Слая мобілізує сили для перемоги над черговими суперниками. Кінокритика постійно принижувала чергові стрічки цих двох серіалів, але широкий загал натовпами заповнював кінотеатри.
Слай зараз є одним із найбагатших у шоу-бізнесі, бо його гонорар за стрічку становив до 20 млн USD. Але чоловік не дозволив собі захворіти «зоряною хворобою». Він залишається скромною людиною й узяв собі за правило вітатися з ліфтерами й іншим обслуговуючим персоналом. «Я зберіг ментальність бідняка, бо боюся якось втратити все», — казав він.
Прабабуся п. Сталлоне походила зі заможної єврейської родини Одеси — Лейбовичів. Вони володіли ткацькими фабриками, мали будинки в центрі міста. У США родина змінила прізвище на Лейбофіш. У середині 1980-х рр. мати Сильвестра зацікавилася своїм походженням і за допомогою Михайла Горбачова, для котрого склала персональний гороскоп, відшукала родину в Одесі. Зараз у цьому місті родич зіркового актора має успішний бізнес. Сам Сильвестр Сталлоне відвідав Україну 7 серпня 2010 року.
Атор був одружений тричі: зі Сашою Кзак (1974-1985), з Бриджит Нільсен (1985-1987) та з Дженіфер Флавін (з 1997-го). Він має п’ятьох дітей: сини Сейдж і Серджіо Мунблуд (народжені у шлюбі з п. Кзак, 1976-го та 1979-го відповідно), та доньки Софія Роуз, Сістін Роуз і Скарлет Роуз (народжені у шлюбі з п. Флавін 1996-го, 1998-го і 2002-го відповідно).
Герой бойовиків мав романтичні стосунки з моделями Сюзан Ентон, Енджі Евергард і Памелою Андерсон. 13 липня 2012 року стало відомо, що в житті актора відбулася трагедія — найстарший син Сильвестра, 36-річний Сейдж був знайдений мертвим.
Актор відомий ще й як заповзятий колекціонер малярства. Але для нього це не лише засіб вигідного вкладення грошей, бо Слай і сам малює, має приватну малярську галерею та виставляє в ній власні картини поруч із роботами відомих майстрів. Його улюбленим письменником є Едгар-Аллан По і Слай хоче колись створити образ цього автора на екрані. Актор також грає в гольф та захоплюється іншими видами спорту.
Відоме вміння п. Сталлоне вигідно вкладати гроші. Як у нерухомість, так і в чергові ресторани мережі «Планета Голлівуд». Але при цьому він не забуває і про доброчинність, бо його молодший син Серджіо хворіє на аутизм. 1992-го у Франції актора нагородили почесним «Сезаром», вручав цю нагороду відомий кінорежисер Роман Поланський.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply