Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Реальні історії сучасних героїв

Автор:

|

Березень 19, 2015

|

Рубрика:

Реальні історії сучасних героїв
Кадр із нового вітчизняного серіалу «Гвардія»

Кадр із нового вітчизняного серіалу «Гвардія»

Увечері 10 березня Інтернеті з’явився перший трейлер серіалу “Гвардія” про події на Майдані й у АТО. Але ще за кілька днів до офіційної прем’єри трейлера-мережу буквально підірвали хакери, «зливши» робочий матеріал стрічки.

Захистити свою країну!
Серіал, що є проектом спільного виробництва телеканалу “2 + 2” і компанії “Президент фільм Україна”, знімають дуже швидко. Відомо, що планується вихід 12 серій і прем’єра перших чотирьох частин серіалу пройде вже у березні – до річниці створення Національної гвардії. Адже стрічка — про перших її добровольців.
Це — історія про тих, хто після кривавих подій на Майдані, відгукнувся на заклик записатися до лав Національної гвардії України. «Різні за віком, соціальним статусом, сімейним станом, вони відправилися в тренувальний табір. Тут «різношерсті», а іноді конфліктні хлопці повинні пройти школу справжнього бійця. Чи зможуть кадрові військові і новобранці, які ще вчора стояли по різні боки барикад, стати єдиною командою, здатною захистити свою країну?» — так анонсують новий серіал на каналі.
За словами режисера-постановника серіалу Олексія Шапарєва, ідея створення фільму давно витала в повітрі. «Але багато хто знімає документальне кіно, — розповідає  він. — Ми ж навмисно хочемо відійти від документалістики і зняти художній фільм, в основу якого були взяті реальні історії сучасних героїв. Перед тим як приступити до зйомок, ми довго вивчали прототипи серіальних персонажів з хлопцями, які побували у зоні АТО».

Акцент – на драматичних долях
За сюжетом, після подій на Майдані і анексії Криму державою оголошується набір добровольців до Нацгвардії. Після проходження спецпідготовки з добровольців формують розвідувальний взвод, який одразу після складея присяги відправляють на перше завдання. Серед головних героїв – керівник взводу, колишній афганець Дід (Олексій Горбунов, “12”), доброволець Татарин із Криму (його зіграє Ахтем Сеїтаблаєв, причому в серіалі йому не доведеться змінювати ім’я), студент Дюк з Одеси (Дмитро Ступка), екс-«беркутівець» Лейтенант (Богдан Юсипчук), ресторатор, який залишив бізнес і пішов на війну (Вано Янтбелідзе, “В бій ідуть одні старики”).
За словами акторів, грати у фільмі вони погодилися без роздумів. “Сам я теж планую зняти фільм про події в країні”, — сказав Ахтем Сеїтаблаєв, відомий за фільмом «Хайтарма». Одну з головних жіночих ролей виконує актриса Вікторія Токманенко (“Аврора”). Вона грає польську журналістку, що теж поїхала за хлопцями на схід.
Режисер запевняє, що, хоч серіал і ґрунтується на реальних подіях, що відбулися в країні, але акцент у фільмі буде зроблено на взаєминах між героями, їхніх драматичних долях. «Хоча трохи хроніки ми все ж використовуємо”, — уточнює він.

Держава грошей не виділяла
Багато акторів, дізнавшись про початок кастингів, відмовилося від гонорарів. Адже перший український військовий серіал має дуже скромний бюджет: держава на створення проекту грошей не виділяла. Про це розповів кіноактор Олексій Горбунов, який знімається у фільмі. Водночас, він не уточнив розміру бюджету, але зазначив, що стрічку знімають за копійки, на патріотизмі й ентузіазмі.
Олексій Горбунов — російський актор з українським корінням (народився та провів усе своє дитинство на масиві Русанівка в Києві». Зауважимо, що під час буремних подій в Україні актор неодноразово підтримував українців та виступав проти агресивної політики президента РФ Володимира Путіна. Така позиція артиста призвела до конфлікту у його родині.
Тим не менш, актор відмовитися від участі в усіх російських фільмах. В мережі навіть з’явилася жартівлива картинка, де на фото Олексія Горбунова розміщено напис: “Зняли в “Нацгвардію”. Олексій Горбунов переконаний, що в Україні вистачає талановитих молодих акторів і режисерів, а ось коштів і умов знімати кіно немає. На думку актора, допомогти відновити вітчизняну кіноіндустрію має український бізнес: «У нас умов немає, щоб ці люди розвивалися. І кращих треба брати. Не кумів, братів і сестер, а найкращих талановитих людей…»
До слова, напередодні зйомок Горбунов особисто відвідав поранених бійців в декількох військових шпиталях.
І ще один показовий момент: роботі кіношників всіляко сприяє Міністерство оборони: і у військовій частині дозволили знімати, і БТР в оренду надали. Зйомки стартували на території однієї з військових частин під Києвом ще в перший день зими.

«Україна понад усе!»
«Тривалий час український глядач виховувався на чужих героях, — каже креативний продюсер телеканалу «2+2» Вадим Шешич. — Те, що відбувається в країні сьогодні, стосується кожного з нас, незважаючи на те, як близько чи далеко від бойових дій ми перебуваємо. Перший батальйон Нацгвардії об’єднав людей, які під час Майдану стояли по різні боки барикад. Але в них є одна спільна мета, яку можна сформулювати так: «Україна понад усе!» І за це вони готові вмирати. Відбувається відродження армії, народження Нації. Новий час подарував країні нових героїв. Наш серіал – спроба художнього осмислення того, що відбувається».
Сценарій до стрічки написав Микола Рибалка, який раніше працював над “Хайтармою”. На його рахунку — також фільми «Двоє», «Дот», «Чемпіони з підворіття», «Куплю друга» й інші.
«Ідея створення фільму про добровольців, які першими прийшли в оновлену Нацгвардію просто не могла не народитися, — запевняє він. — Коли наша творча група зібралася, ми зрозуміли, що не можна оминути того, як усе почалося — тобто Майдану. А начало-начал — люди, народ, який відстоював свою гідність. Без найменшої перерви відбулися Революція гідності, анексія Криму, так і не видно кінця воєнним діям на сході. Головними у всіх цих подіях є Люди з великої букви, які відстоюють честь своєї країни. І ми про них розповідатимемо у «Гвардії».
Стрімкий розвиток подій в Україні не залишає можливості бути сірим, каже сценарист. Треба вибирати: ти — або чорний, або білий. І це треба пережити. «Щоби зрозуміти, який напрямок обрати і куди іти далі. Наш фільм — про це», — резюмує п. Рибалка. Нагадаємо, серіал має вийти одночасно в Україні та Польщі.

Степан Коник

До речі
У Мережі з’явився також новий трейлер стрічки “Земля майбутнього: світ за межами” з Джорджем Клуні і Г’ю Лорі в головних ролях. У відео є фрагмент революційних подій річної давнини на київському Майдані. За задумом режисера фільму Бреда Берда, герой Клуні Френк винайшов машину часу, щоби запобігти світовому краху. Під час однієї з подорожей Френк потрапляє в Tomorrowland, де будь-які дії безпосередньо впливають на майбуття. Трейлер демонструє кілька моментів, які нібито уособлюють майбутнє нашої планети, у якого “залишається все менше шансів”. Серед цих кадрів – й український Євромайдан.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply