Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Приз за найкращу чоловічу роль має отримати Сеїтаблаєв

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

Приз за найкращу чоловічу роль має отримати Сеїтаблаєв
Ахтем Сеїтаблаєв

Драма «Додому» отримала 11 номінацій на Національну кінопремію «Золота дзиґа 2020». Зокрема, претендує на нагороду за найкращий фільм. Це перша повнометражна робота 27-річного Нарімана Алієва. «Додому» — фаворит цього року, — вражає кінокритик Антон Філатов. — Делікатно підіймає тему війни. Без патріотичного пафосу, інтелігентно, стримано й водночас містко показує, яка велика драма розгортається в українському суспільстві. І наскільки важко рикошетить по мікросвіту кожної окремої сім’ї».
Експерт вважає, що приз за найкращу чоловічу роль має отримати Ахтем Сеїтаблаєв. Батько родини Мустафа — його найкращий кінообраз за останні роки, а можливо, й за всю кар’єру. Це складна роль, у якій багато драми, горя, згуслих хмар. Але у виконанні п. Сеїтаблаєва не виглядає надривно та нарочито. Бачимо переживання його героя нібито крізь тверду, щільну шкаралупу. Мустафа — суворий, закритий і стриманий. Емоції ховає під товстим шаром зовнішнього льоду. Як і багато чоловіків із патріархального суспільства, не виказує почуттів.
Режисерську нагороду може отримати Наріман Алієв. Якщо не знати його вік, здається, що стрічку зняла дуже зріла людина, котра багато побачила й пережила. Дев’ять номінацій на «Золоту дзиґу» має стрічка «Мої думки тихі» також 27-річного Антоніо Лукича.
«Переможцями Національної кінопремії стають стрічки, що відображають нашу реальність, — продовжує п. Філатов. — 2017-го найкращим назвали «Гніздо горлиці» — про заробітчан в Італії. У наступні два роки перемагали стрічки про війну й окуповані території — «Кіборги» та «Донбас».
Цього року напрямок гостросоціального кіно продовжує комедія «Мої думки тихі». Розповідає, як талановиті українці, наші сучасники, не можуть тут знайти собі хорошу роботу, реалізуватися. Тому шукають за кордоном можливість заробити й особистого щастя. В такому прагненні є ризик залишитися з розбитими надіями. Кіно тонко й виразно пояснює істину, яку багатьом треба нагадати зараз. Через коронавірус до України повернулися стоні тисяч українців, котрі працювали за кордоном. Опинилися вдома без роботи та перспектив. Насправді їх набагато більше. Люди, котрі повернулися масово, перебувають у тому ж підвішеному та розгубленому стані, що й герої роботи Антоніо Лукича.
Найкращою акторкою, найімовірніше, другий рік поспіль визнають Ірму Вітовську. Кожна її робота — найвищий пілотаж. У фільмі п. Лукича зіграла ліричну, сумно-комічну роль матері. В її героїні можуть себе впізнати багато українок. Це нещасна та самотня жінка, котра прагне кохати й бути коханою. Таких персонажів в українському кіно ще не було.
У номінації «Найкращий фільм» представлені драма «Вулкан», мюзикл «Гуцулка Ксеня» та документалка «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго». «Українське кіно в останні роки йде вшир. Нарешті ми побачили на великому екрані щось, крім Києва. Але рано говорити про тенденції. От якби в нас було 200 фільмів на рік і серед них хоча б 50 на тему рівності жінок і чоловіків, або роботи в Україні й за кордоном, тоді могли б говорити про ключові проблеми й виклики. За 2019-й у прокат вийшли до 40 українських фільмів. Це з урахуванням альманахів короткометражок. Ще замало знімають, аби казати, що наше кіно впливає на суспільство.
На галузь чекають непрості часи. Останні кілька місяців були серйозні затримки з державним фінансуванням. Зараз триває пандемія. У найближчі місяці очікується світова економічна криза. Буде зниження об’ємів виробництва стрічок. Це свідчить, що наступного року згадуватимемо 2019-й як час великого успіху та розквіту українського кіно.
Національну кінопремію «Золота дзиґа» цього року вручатимуть учетверте — у 23 номінаціях. Церемонія відбудеться 28 квітня. Через поширення коронавірусу вона вперше відбудеться в режимі телешоу з прямою трансляцією.

Ілля Прокопенко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply