Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Пристрасті довкола Центру Довженка

Автор:

|

Червень 13, 2020

|

Рубрика:

Пристрасті довкола Центру Довженка
Іван Козленко

Іван Козленко, директор Національного центру Олександра Довженка, нещодавно подав у відставку. Свій вчинок він пояснив припиненням бюджетного фінансування, яке призвело до банкрутства підприємства. «На жаль, через кричущу некомпетентність і відвертий саботаж призначеної на сумнівному конкурсі голови Держкіно Кудерчук М. М. і начальника управління економічного розвитку та фінансів Міністерства Якубівського В. В. паспорти бюджетної програми 3806030 «Державна підтримка кінематографії» досі не підписані, в Міністерство фінансів України надали свідомо некоректну інформацію про результативні показники Центру, а будь-яка комунікація з Центром з боку обох посадовців ігнорується», — записав він у своїй заяві.
У результаті заборгованість держбюджету зі зарплати перевищила 2 млн грн. У Центру також понад 1 млн грн невиконаних кредитних зобов’язань за підписаними угодами. За відсутності обігових коштів Центр більше не має можливості сплачувати передбачені законом податки і збори за 1 квартал 2020 року. Іван Козленко заявив, що не має наміру керувати ліквідацією Центру Довженка, розвитку якого він присвятив вісім років свого життя.
У відповідь у Міністерстві культури України запевнили, що найближчим часом надішлють Міністерству фінансів доопрацьований паспорт програми державної підтримки кінематографії і це має вирішити проблему з фінансуванням Центру Довженка. «Міністерство культури й інформаційної політики України наполегливо працює над вирішенням проблеми з фінансуванням Національного центру Олександра Довженка. У зв’язку зі секвестром державного бюджету і введенням обмежувальних заходів, ініційованими урядом у відповідь на поширення коронавірусної інфекції Covid-19, деякі показники діяльності Центру та його фінансового стану погіршилися», — йдеться в повідомленні.
У відомстві заявили, що зараз активно співпрацюють з Міністерством фінансів, щоб забезпечити Центр належним фінансуванням із державного бюджету, що сприятиме відновленню повноцінної його діяльності. Крім цього, керівники Міністерства культури закликала всіх учасників процесу до конструктивного діалогу ат співпраці, щоб якомога швидше відновити державне фінансування важливої культурної інституції та насамперед погасити заборгованість по заробітній платі перед її працівниками.
А після цього в Центрі Довженка провели слідчі дії в рамках розслідування можливих зловживань посадових осіб підприємства, Міністерства культури, а також Реґіонального відділення Фонду держмайна в Києві. Про це повідомила Надія Максимець, речниця прокуратури української столиці.
За її словами, чиновників підозрюють у зловживаннях при розрахунках плати за оренду державного майна, що призвели до недоотримання надходжень в обсязі 6 млн грн. «Фінансові порушення виявили під час ревізії фінансової діяльності Національного центру Олександра Довженка, яку в другому кварталі 2019 року провела Державна аудиторська служба відповідно до питання програми ревізії і робочого плану, з відома генерального директора Центру і в присутності головного бухгалтера, про що існує відповідний запис у журналі реєстрації перевірок», — зазначила п. Максимець.
За фактами порушень відкрили провадження за ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Спікерка зазначила, що під час розслідування Центр просили надати інформацію та копії документів, однак відповіді так і не отримали. Участі в слідчих діях працівники Центру не брали. Тож прийняли рішення провести обшук. Санкцію на нього дав Голосіївський районний суд. Під час обшуку вилучили документи про оренду майна Центру в період із 2015-го по 2019 рік.
Водночас колектив Центру вирішив звернутися до Дениса Шмигаля, прем’єра України, Світлани Фоменко, міністерки культури України, та Сергія Марченка, міністра фінансів України, з проханням відновити у повному обсязі державне фінансування кіноархіву.
Як повідомляв «Міст», Володимир Зеленський привів у владу десятки своїх друзів, у т. ч. на посаду глави Держкіно.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply