Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Провели перші Дні українського кіно в Мексиці

Автор:

|

Грудень 11, 2021

|

Рубрика:

Провели перші Дні українського кіно в Мексиці
Учасники заходів у Мехіко

Показом у Мексиці документального фільму «Міф» режисерів Леоніда Кантера й Івана Яснія розпочалися перші в історії українсько-мексиканських культурних відносин Дні українського кіно в Мексиці, у програмі було шість перлин українського кінематографа.
Глядачам представили як сучасні стрічки, зокрема, «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча, «Додому» Нарімана Алієва, так і кінокласику — «Пропала грамота» Бориса Івченка, «Білий птах із чорною ознакою» Юрія Іллєнка.
Інавгурація заходу відбулася у кінозалі Національного музею антропології Мексики — одній із найпрестижніших локацій Мехіко — за участі: Оксани Драмарецької, послині України в Мексиці; Івана Яснія, режисера, оператора; Людмили Серебреникової, експертки Українського культурного фонду; Антоніо Саборіта, директора Національного музею антропології Мексики.
На початку заходу до гостей фестивалю з вітальною промовою у віртуальному режимі звернувся Олесь Ярчук, президент Національної спілки кінематографістів України. Він наголосив на важливості Днів українського кіно для зближення народів двох держав. І висловив сподівання, що незабаром в Україні будуть організовані Дні мексиканського кіно.
Оксана Драмарецька у своєму вітальному слові підкреслила важливу роль кіно як виду мистецтва, що дозволяє краще пізнати менталітет та історію народу. За її словами, попри те, що українське кіно має давні традиції та коріння, а сьогодні переживає справжнє відродження, у Мексиці й інших країнах Латинської Америки з ним майже не знайомі. Тому головним завданням цього проєкту є ознайомити з надбанням українського кінематографа мексиканську публіку. Українські стрічки дозволять краще збагнути як історію України, так і сучасні події — війну на Донбасі, боротьбу українського народу за свою свободу, незалежність і територіальну цілісність.
У виступах українських кінематографістів Івана Яснія та Людмили Серебренікової йшлося про теми, які були й є актуальними для українського кіно — від загальнолюдських цінностей, боротьби добра і зла, до сучасних подій в Україні: війни на Сході, окупації Криму, які впливають на долі людей та країни.
Антоніо Саборіт привітав присутніх із першими в історії двосторонніх культурних взаємин Днями українського кіно в Мексиці та висловив сподівання, що вони стануть традиційними.
На завершення українська дипломатка вручила мексиканській режисерці та сценаристці Фернанді Валадес найпрестижнішу нагороду 49-го кінофестивалю «Молодість», де її фільм «Особливі прикмети» отримав Ґран-прі основного конкурсу.
У посольстві України зауважили, що Дні українського кіно в Мексиці проходять у рамках заходів із відзначення 30-ї річниці Незалежності України, вони також присвячені святкуванню 80-річних ювілеїв із дня народження Богдана Ступки (1941-2012) та Івана Миколайчука (1941-1987). Інавгураційний показ фільму «Міф» відбувся у рамках заходів, які проводить Посольство України в Мексиці з нагоди відзначення Дня гідності та свободи. Організаторами заходу є Посольство України в Мексиці, «Меллівора Студіо», «Голос культури» та Національний музей антропології Мексики. Проєкт реалізують за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ України.
Як повідомляв «Міст», дні українського кіно провели у Китаї.

About Author

Meest-Online