Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Про Грицька Чубая знімають документальний фільм

Автор:

|

Серпень 03, 2020

|

Рубрика:

Про Грицька Чубая знімають документальний фільм

Компанія «Фільм Плюс» за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) розпочала виробництво телевізійного документального проєкту «Чубай. Говорити знову». Режисер та продюсер проєкту — Михайло Крупієвський, ведучий — Сергій Жадан, художник-постановник — Олексій Хорошко, оператор-постановник — Роман Єленський, редактор — Єгор Чечеринда. Ініціаторкою та консультанткою проєкту є Соломія Чубай.
Телепроєкт буде створений в декораціях майстерні-підвалу Грицька Чубая на львівській Погулянці. Дійовими особами стануть друзі та родичі Грицька Чубая: Валерій Шаленко, Орест Яворський, Микола Рябчук, Юрко Винничук, Юрко Кох, Влодко Кауфман, Віктор Морозов, Юрій Брилинський, Ігор Калинець, Василь Герасим’юк, Роман Готра, Галина Чубай, Тарас Чубай і Соломія Чубай.
«Відеопроєкція розсуне стіни майстерні та перенесе глядача у 1970-ті рр., і вони разом із Сергієм Жаданом згадають своє та його життя. Мета проєкту — створити образ поета і проаналізувати конфлікт митця з тоталітарним режимом в українському вимірі з відстані часу», — йдеться в описі проєкту.
Як розповів п. Крупієвський, більше року тому до нього приїхала Соломія Чубай, багато розповідала про свого батька. Тоді й з’явилася ідея фільму. «Насправді, щоб розкрити образ Грицька Чубая, треба робити художній фільм, тому що, на жаль, документів для документального фільму не надто багато. Тому спершу я почав думати над сценарієм художнього фільму. Але коли побачив, що в УКФ є лот на телевізійний фільм, ми розробили проєкт телефільму, щоб зібрати всі інтерв’ю, всю інформацію, яка, принаймні, є зараз, — зазначив режисер. —І правильно зробили, адже люди, котрі були свідками, відходять, їх стає все менше. Тому зараз ми робимо цей проєкт, який в основному ґрунтується на інтерв’ю людей, які знали його особисто. Цей телевізійний фільм ми робимо для того, щоб розповісти послідовність життя Чубая саме у Львові, його львівський період».
За його словами, зараз команда проєкту робить своєрідне рекогностування: зустрічається з людьми, оглядає локації. На серпень планують зйомки: зніматимуть інтерв’ю, робитимуть декорацію майстерні, в якій показуватимуть фрагменти з життя поета та його творчості у театральний спосіб.
Прем’єра фільму відбудеться у січні 2021-го, орієнтовно — в День народження Грицька Чубая, 23 січня. Спершу стрічку транслюватимуть на телебаченні, з часом вона з’явиться й у вільному доступі.
Як повідомляв «Міст», раніше Тарас Чубай, син поета, розповідав, що нас знову чекають утиски української мови.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply