Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Президент України виступив на Каннському кінофестивалі

Автор:

|

Травень 30, 2022

|

Рубрика:

Президент України виступив на Каннському кінофестивалі
Зеленський у КаннІ

Володимир Зеленський виступив по відеозв’язку на Каннському кінофестивалі, де заявив, що Україна продовжить битися, а диктатор програє. Він зазначив, що найстрашніші диктатори ХХ ст. любили кіно, але залишили по собі страшні документальні кадри кінохроніки, а також фільми, якими кинули виклики цим диктаторам. Президент України нагадав слова Чарлі Чапліна, які прозвучали з екранів 1940 року: «Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали у людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине».
За його словами, з того часу людство створило чимало чудових кінострічок. «Здавалося, всі вже зрозуміли, що підкорювати людей можна прекрасним, збираючи їх біля екранів, а не потворним, збираючи їх у бомбосховищах. Здавалося, що всі вже думали, що горор у вигляді повномасштабної війни, яка може охопити весь континент, більше не матиме продовження. Але знову, як і тоді, є диктатор. Знову, як і тоді, є війна за свободу. Знову, як і тоді, треба, щоб кіно не було німим», — наголосив п. Зеленський.
Він зазначив, що не минає й тижня, щоб на території, де були чи досі є окупанти, не знаходили масових поховань убитих і закатованих людей. Рашистським загарбникам нічого не вдається, хіба вбивати. «Вони засіяли Європу трупами. Ми цього ніколи не забудемо, бо це навіть не пекло… війна набагато гірша. Більше 2 тис. ракет уже вдарили по нашій землі, десятки міст зруйновані вщент, спалені села, понад 500 тис. українців депортовані до Росії силою, люди перебувають у таборах, створених за аналогами нацистських. Ніхто не знає, скільки в’язнів там виживуть, але всі знають, хто в цьому винен. Думаєш, що мило тебе відмиє? Навряд», — наголосив український лідер і додав, що люди гинуть щодня і не оживуть після фрази «Стоп, знято». Він закликав кіно не залишатися поза єдністю, яку зараз проявив світ.
Як повідомляв «Міст», українські фільми отримали нагороди в Каннах.

Ольга Дем’янчук, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online