Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Представники кіноіндустрії звернулися до Зе-президента

Автор:

|

Жовтень 02, 2019

|

Рубрика:

Представники кіноіндустрії звернулися до Зе-президента
Олександр Ткаченко

Як писав «Міст», Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила у першому читанні за основу проєкт Закону №1058-1 про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні). 
По тому кілька десятків представників української кіноіндустрії та кілька громадських організацій підписали відкритого листа на ім’я президента Зеленського і міністра культури Бородянського, в якому висловили занепокоєння змінами у галузі, що сталися після виборів в Україні.
Зокрема, вони торкаються й кіногалузі. Крім позитивних прагнень, є й такі, що викликають неспокій. «До прикладу, заява Олександра Ткаченка, голови комітету ВРУ з гуманітарної та інформаційної політики, про необхідність скасування результатів останнього конкурсу кінопроєктів (11-й пітчинг). Такі дії підривають не лише сталість розвитку української кіногалузі, а й репутацію України як надійного партнера на міжнародній арені. Перегляд результатів 11-го конкурсного відбору означатиме фінансові та репутаційні втрати не лише для компаній-виробників, а й для держави Україна в світі», — йдеться у зверненні.
Крім того, підписанти вказали, що «кіноспільнота підтримує дії щодо продовження реформування галузі шляхом відкритого діалогу між представниками галузі, законодавчою та виконавчою владою». «Також ми сподіваємося на якнайшвидше оголошення відкритого конкурсу на заміщення посади голови Держкіно України», — написано у листі.
Серед підписантів є сценарист Андрій Кокотюха, режисер та актор Ахтем Сеїтаблаєв, режисер, сценарист і продюсер Володимир Тихий, акторка Ірма Вітовська, режисер Михайло Іллєнко, акторка Римма Зюбіна, режисер Роман Балаян та інші.
Відтак Комітет ВРУ з гуманітарної та інформаційної політики вніс поправки до законопроєкту «Про державну підтримку кінематографії в Україні», які передбачають доплату з бюджету виробникам патріотичних фільмів. А закон прийняла ВРУ. Він також передбачає повернення іноземним творцям фільмів 25 % витрачених грошей. Крім того, мають намір додатково виплачувати 5 % загального обсягу кваліфікованих витрат у випадках, якщо фільм ґрунтується на українському літературному творі, якщо бодай чотири культурних критерії культурного тесту є виключно українськими, або якщо фільм містить сцени, в яких герої фільму читають книгу українського автора тощо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply