Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Повнометражний фільм про Голодомор

Автор:

|

Жовтень 29, 2015

|

Рубрика:

Повнометражний фільм про Голодомор
Кадр зі стрічки «Гіркий врожай»

Кадр зі стрічки «Гіркий врожай»

Перший повнометражний художній фільм про сталінські репресії в Україні й як вони призвели до Голодомору 1932-1933 рр. вийде у січні 2016-го в Канаді. Як повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, кінофільм канадського режисера Аяна Ігнатовича, батьки котрого втекли з Радянської України в часи Другої світової війни, отримав назву «Гіркий врожай». Головні ролі у фільмі зіграють зірка «Зоряних воєн» і фільмів про «Супермена» Теренс Стам і молодий британський актор Макс Айронс. У сюжеті мова піде про історію кохання в розпал жорстоких подій в Україні.
Аян Ігнатович зняв цей фільм, аби показати громадянам західних країн, як страждали українці внаслідок аґресивної політики Росії. «Як і багато українців, мої батьки пережили неймовірні страждання. Сьогодні, мабуть, немає жодного українця, котрий би не знав про репресії, страти, депортації та голод. Враховуючи важливість того, що сталося, і те, що за межами України мало хто знає про ті події, цю історію ґеноциду необхідно показати. Це важливо сьогодні», — наголосив режисер.
Своєю чергою, Даян Франсі, експерт із питань досліджень Євразії аналітичного центру Atlantic Council (Вашинґтон), наголосив, що «головним гнобителем України була і залишається Росія, чиї лідери, такі як Путін, систематично пропагують вигадку про те, що Україна — це якась «Малоросія». Але насправді українці — самобутній народ, й їхня мова відрізняється від російської, як іспанська від французької. Путінські заяви — не лише помилкові, вони шкідливі, бо перегукуються з історичними знущаннями Росії над Україною».
Кінематографіст також нагадав, що 1933 року британська преса повідомляла про голод в Україні, але тоді США проігнорували цю інформацію, а 1934-го Вашинґтон офіційно визнав СРСР, і Сталін зайняв місце в Лізі націй. «Сьогодні російському вторгненню в Україну також не приділяють належної уваги, попри те, що Україна — одна з найбільших країн Європи з 45-мільйонним населенням», — додав п. Франсі.
У Центрі досліджень визвольного руху нагадали, що у 1930-х рр. радянський диктатор Сталін організував Голодомор мільйонів українців, котрі чинили опір п’ятирічному плану колективізації. Масштаби Голодомору були приховані компартією СРСР. Після проголошення Україною незалежності 1991-го було розсекречені радянські архіви. Це призвело до того, що 2003 року у спільній заяві Організації Об’єднаних Націй, яку підписала в т. ч. і Росія, було оголошено, що Голодомор забрав життя мільйонів невинних людей. У жовтні 2008-го Європейський парламент визнав Голодомор злочином проти людства.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply