Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Померла леґендарна українська акторка

Автор:

|

Жовтень 17, 2018

|

Рубрика:

Померла леґендарна українська акторка

Померла Ніла Крюкова. Народній артистці України, котра славилася своєю патріотичністю, було 74 роки. Про смерть першою повідомила її донька –— журналістка Мирослава Барчук. Із 2006-го через травму хребта акторки була прикута до інвалідного візка.
За життя вона отримала чимало нагород. Зокрема, стала Народною артисткою України (1985) та лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка (1989), отримала орден князя Ярослава Мудрого та звання Героя України за видатні заслуги у розвитку національної культури.
Знялась у фільмах «На київському напрямку», «Пропала грамота» та «Кайдашева сім’я». Знаковою в її кар’єрі стала робота в Національній філармонії України. Саме Ніла Крюкова всупереч заборонам поставила 17 сольних програм за творами українських письменників і записала моновистави, які й досі отримують визнання.
Багато українців знають леґендарну акторку через її непохитну громадську позицію та патріотичність. Вона була активним учасником протестів 1991 року, коли відбувався так званий серпневий путч. «Коли нам була потрібна допомога під час Студентської революції на граніті, вона прийшла і лягла на граніт разом із студентами. Бо Україна і боротьба за неї були в її серці. В її талановитому, сміливому і доброму серці», — розповів Олесь Доній, голова мистецького об’єднання «Остання барикада».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply