Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Польська кіноакадемія вручила Сенцову спецнагороду

Автор:

|

Листопад 06, 2019

|

Рубрика:

Польська кіноакадемія вручила Сенцову спецнагороду
Олег Сенцов і Даріуш Яблонський

Олегу Сенцову, українському режисерові та колишньому політв’язню вручили спеціальну нагороду Польської кіноакадемії — «Орла» — за відвагу і незламність. Нагороду йому вручив Даріуш Яблонський, голова кіноакадемії. Український режисер подякував за нагороду, зазначивши, що свобода є найбільшою цінністю на землі. І щоб нею володіти, потрібно бути готовим заплатити усім, що маєш.
Виступаючи на цій церемонії відома кінорежисерка Аґнешка Холланд зазначила, що п. Сенцов може і надалі розраховувати на польське кіноспівтовариство. А Малґожата Кідава-Блонська, віцемаршалок Сейму, зазначила, що період перебування п. Сенцова у в’язниці був часом випробувань для багатьох поляків: наскільки вони готові бути солідарними з іншими. Вона нагадала, що саме від Польської кіноакадемії у світ пішов сигнал про необхідність підтримки його й українських політв’язнів, а Сейм ухвалив спеціальну резолюцію з цього приводу.
Андрій Дещиця, Посол України в Польщі, подякував кінематографістам цієї країни за підтримку, зазначивши, що без постійного нагадування про Олега Сенцова й інших українських політичних в’язнів звільнити їх не вдалося б. «Те, що ви робите як мистці — поширюєте цю інформацію на весь світ — дуже нам допомогло в перемовинах і тиску, який, як виявляється, є результативним. Адже в результаті це призвело до звільнення Олега і це показало, що разом, спільно, ми можемо досягти успіху», — наголосив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply