Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Підтримаймо створення фільму про справу Марківа

Автор:

|

Січень 15, 2020

|

Рубрика:

Підтримаймо створення фільму про справу Марківа
Віталій Марків

Олесь Городецький, голова Християнського товариства українців в Італії, закликав підтримати проєкт зі створення незалежного документального фільму-розслідування загибелі Андреа Роккеллі й Андрія Миронова, а також справи національного гвардійця Віталія Марківа. «Прошу всіх ознайомитися зі сторінкою фільму, вподобати її та максимально поширити. Таким чином ми зможемо максимально поширити правдиву інформацію та прорвати інформаційну блокаду навколо справи Марківа. Прошу всіх максимально підтримати цю ініціативу! Справедливість переможе!» — закликав він у Facebook.
Активіст повідомив, що над стрічкою працює група італійських журналістів у складі Крістіано Тінацці, Рубен Лагатолла та Данила Еліа спільно з Ольгою Токарюк, журналісткою українського телевізійного каналу «Громадське».
У фільмі журналісти похвилинно відтворюють події, що сталися 24 травня 2014 року неподалік від Слов’янська на сході України, опитують свідків, проводять експерименти з відтворення тих подій, «по суті, виконують роботу, яку мали б зробити, але не зробили, італійські слідчі».
«Я хочу розказати цю історію у документальному фільмі, над яким працюю з італійськими колегами. Ми однодумці, на щастя, в Італії є журналісти, свідомі того, наскільки викривлено там досі подавали цю справу. Ми фінансуємо зйомки самостійно, аби не було звинувачень у роботі на ту чи іншу сторону. Зовсім скоро ми запустимо кампанію краудфандингу, яку зможе підтримати кожен із вас», — зазначила п. Токарюк.
Вона закликала підтримати уподобайками сторінку проєкту The Wrong Place і стежити за оновленнями. На сторінці проєкту йдеться, що фільм — «це історія двох журналістів, Андреа Роккеллі й Андрія Миронова, котрі загинули на Сході України 24 травня 2014 року, й українського солдата Віталія Марківа, котрого звинуватили в їхньому вбивстві та засудили до 24 років в’язниці. «Здавалося б, справу закрито, але це не так. Залишається ще багато запитань, — зазначають автори. — На війні журналісти, особливо фрілансери, нерідко ризикують життям, аби зробити та продати власні історії. Часом вони опиняються не в тому місці не в той час і платять за це своїм життям. Ми хочемо хвилина за хвилиною дослідити події, що трапилися з двома загиблими журналістами — через розповіді свідків тих подій, а також журналістів і фотографів, котрі перебували на Донбасі у той час».
Автори стрічки звертаються до усіх небайдужих за допомогою для їхнього проєкту. «Щоби зняти цей фільм, нам потрібна ваша допомога. Ми працюємо над ним як незалежні журналісти і плануємо фінансувати цей проєкт через кампанію збору коштів. Зібрані кошти використаємо на зйомки в Італії, Франції, Україні та Росії, постпродакшн, розповсюдження та маркетинг», — йдеться на сторінці The Wrong Place.
Зокрема, кошти потрібні для подорожі знімальної групи до Італії, Росії й України; оренди камер, звукового та світлового обладнання; перекладу інтерв’ю англійською, італійською, українською та російською мовами; монтаж; розповсюдження фільму та заявки на участь у кінофестивалях тощо.
Як писав «Міст», 12 липня 2019-го суд в італійській Павії засудив Віталія Марківа, бійця Національної гвардії України, до 24 років позбавлення волі за обвинуваченням у причетності до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі 2014 року. Захист підсудного назвав вирок політичним і заявив про намір подати апеляцію. Згодом адвокати повідомили, що рішення апеляційного суду можна очікувати навесні 2020 року.
У Міністерстві внутрішніх справ (МВС) України також повідомили, що допоможуть оскаржити рішення у справі п. Марківа в апеляційному суді. А президент Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генеральні прокуратурі України докласти максимум зусиль для повернення українця додому. Також до МВС звернулася група італійських журналістів, котрі планують зняти документальний фільм у справі несправедливо засудженого. У МВС запевнили, що готові надати в цьому всебічну допомогу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply