Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Патріотизм вищий за нагороди

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

Патріотизм вищий за нагороди
Марина Врода

Марина Врода

Українська режисерка Марина Врода 20 вересня відмовилася отримати приз на фестивалі «Кіношок» в Анапі (Росія). Замість того, щоб прийняти заслужену нагороду, лауреат «Канського фестивалю» вийшла на російську сцену, тримаючи у руках аркуш своєї акредитації із гучним написом. Марина у такий спосіб вирішила закликати владу звільнити ув’язненого режисера Олега Сенцова. Своє послання п. Врода написала на зворотному боці акредитації, оскільки підготовлений заздалегідь плакат поліція конфіскувала на вході до зали.
Зазначимо, що до протесту Марини приєдналася ще одна українська учасниця фестивалю — режисер Катерина Горностай. Їхні промови присутні у залі, на відміну від співробітників правоохоронних органів, зустрічали оплесками.
Російська поліція намагалася затримати українку. «Тільки що на фестивалі «Кіношок» володарку призу Каннського фестивалю Марину Вроду спробували заарештувати за появу на сцені з плакатом на підтримку Олега Сенцова. Поліція чекає її на виході зі зали», — написав у Facebook російський журналіст Антон Красовський. У своєму коментарі він додав: «Менти шукають. Організатори начебто поки не видають».
Однак на арешт російські «правохоронці» все ж таки не наважилися і Марина Врода 21 вересня повернулася до Києва. Нагадаємо, що вона є лауреатом Каннського кінофестивалю, 2011-го отримала «золоту пальмову гілку» короткометражного конкурсу за свій фільм «Крос».

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply