Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

«Параджанов» — не документалка

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

«Параджанов» — не документалка

3 жовтня на великі екрани кінотеатрів України виходить стрічка “Параджанов” – спільна кіноробота Сержа Аведікяна й Олени Фетісової. Співрежисер української стрічки Олена Фетісова розповіла, що це – не документальна, а більш дофантазована історія. Та
«Незважачи на те, що вона здійснена на основі документальних фактів у деяких подіях, у ній багато дофантазовано. Це зроблено для того, щоби ця історія стала більш універсальною. Щоби цей образ, персонаж нонконформіста, який любив свободу понад усе, став знайомий навіть тим, хто ніколи не чув про Параджанова”, – наголосила вона.
Водночас, за її словами, автори “залишили назву, тому що вона – “смачна”. “Вона – містка. До речі, у перекладі з перської мови “параджано” – це серце, яке вибухнуло. І я вважаю, що ця ідея є по силі фільму, і глядач відчує той вибух, який ми хотіли передати”, – додала п. Фетісова.
Нагадаємо, що стрічка “Параджанов” про видатного радянського кінорежисера Сергія Параджанова висунута від України на премію “Оскар” у категорії “Найкращий фільм іноземною мовою”.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply