Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Осучаснений варіант кінокласики

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Осучаснений варіант кінокласики

Навесні в Києві стартували зйомки українського фільму «Ломбард» Любомира Кобильчука-Левицького. Режисер, який почав свою кар’єру з першого українського містичного трилера «Штольня», робить знову ж таки перший в Україні кримінальний бойовик у дусі Гая Річі (хоча, можливо, першість у цьому жанрі належить Олександрові Шапіро з його скандально забороненою в кінопрокаті та на телебаченні «Цикутою» 2002-го року). Пограбування, бійки, стрілянина, сленґ — такі головні жанрові ознаки фільму Любомира, фінансово підтриманого Державною аґенцією з питань кіно. Якраз до літа зйомки завершилися, а змонтований і готовий до виходу в прокат «Ломбард» має бути вже восени.

Цікаво, що Любомир як режисер уже в липні розпочинає в Карпатах інший проект — «Тіні незабутих предків». І за жанром це буде молодіжна містично-фантазійна історія з великою домішкою фольклору. Але все — на сучасний лад!

«Цей фільм — містичний. Акценти будуть спрямовані не на насильство й кров, а на напругу та містику. Моєю мотивацією до цього проекту стало бажання показати Америці та Європі Україну з іншого боку», — каже він.

Фільм буде не римейком класичної версії, а сиквелом (продовженням) історії декількох героїв із повісті Михайла Коцюбинського.

Сценарій «Тіней незабутих предків» Любомир написав сам. Події у стрічці відбуватимуться в наш час у Києві та в Карпатах. Історія обертатиметься навколо магічного предмета, за допомогою якого всі дерев’яні речі, що оточують людей у побуті, перетворюються на небезпечну зброю. Походження цього предмета пов’язане з історією «тіней», розказаною Коцюбинським і геніально переказаною Сергієм Параджановим. Чимало епізодів режисер планує зняти в тих самих локаціях, де це колись робив Параджанов.

Щоб забезпечити для свого фільму якісну базу, режисер ще три роки тому зв’язався з американською компанією Platinum Dunes, одним із засновників якої є режисер Майкл Бей, на чиєму рахунку — блокбастери «Трансформери», «Армаґеддон», «Острів». Любомиру Кобильчуку-Левицькому вдалося зацікавити американських продюсерів. Вони тепер розглядають варіанти створення стрічки в межах спільної продукції США—Україна.

Степан Коник

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply