Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Операторів «Живої ватри» Микити Кузьменка й Олександра Позднякова відзначили у США

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

Операторів «Живої ватри» Микити Кузьменка й Олександра Позднякова відзначили у США
Кадр зі стрічки «Жива ватра»

Кадр зі стрічки «Жива ватра»

Українська документальна стрічка Остапа Костюка «Жива ватра» здобула черговий приз. На міжнародному кінофестивалі у Салемі (штат Массачусетс) фільм отримав нагороду за операторську роботу. Роботу Микити Кузьменка й Олександра Позднякова відзначив The American Cinematographer Magazine.
«Жива ватра» — мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін. Упродовж чотирьох років знімальна група вела кіноспостереження за героями фільму. Героями стали прості гуцули — малий хлопчик, молодий і старший чоловіки. Усіх їх об’єднує вівчарство, ремесло, яке фінансово не вигідне і лише відчайдухи передають його від діда-прадіда.
«Цей фільм — про людське покликання. Про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і про дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих», — розповідає про свою роботу п. Костюк, режисер стрічки.
В активі фільму є уже чимало нагород, зокрема спеціальний приз журі Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs, відзнаки Одеського міжнародного кінофестивалю, мінського кінофестивалю «Лістапад» тощо. Остап Костюк живе та працює у Львові. Він також є музикантом відомого «Гич-оркестру».
Спеціальний приз журі фестивалю отримала американська документальна стрічка Голлі Морріс та Енн Богарт The Babushkas of Chernobyl, відзнята у Чорнобильській зоні. Кінофестиваль у Салемі є одним із найбільших фестивалів документального кіно у США, який презентує фільми з усього світу. «Ми показуємо гарні історії з цікавими візуальними підходами, кожен фільм на екрані дає можливість подивитися на світ свіжим поглядом», — пояснюється на сайті фестивалю.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply