Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Оголосили переможців Венеційського кінофестивалю

Автор:

|

Вересень 27, 2021

|

Рубрика:

Оголосили переможців Венеційського кінофестивалю
«Золотий лев» — найвища нагорода фестивалю

Завершився 78-й Венеційський кінофестиваль, до програми якого потрапили три кінострічки, які репрезентували Україну. Головну нагороду «Золотий лев» отримав фільм «Подія» французької режисерки Одрі Діван. «Срібного лева» — нагороду за кращу режисуру — отримала Джейн Кемпіон за фільм «Сила собаки». Ґран-прі журі відзначили стрічку «Рука Бога» італійського режисера Паоло Соррентіно.
Найкращим актором і володарем «Чаші Вольпі» став Джон Аркілла за роль у стрічці «На роботі: зникли 8» режисера Еріка Матті. «Чаша Вольпі» за найкращу жіночу роль дістався Пенелопі Крус, яка зіграла в стрічці Педро Альмодовара «Паралельні матері». Премія ім. Марчелло Мастрояні за найкращий дебют дісталася акторові Філіппо Скотті за роль у згаданому фільмі а. Соррентіно. Нагороду за найкращий сценарій отримала Меґґі Джилленгол за «Зниклу доньку».
Україну представляли три фільми: «Відблиск» Валентина Васяновича, «Носоріг» Олега Сенцова та спільна робота українських, чеських і словацьких кінематографістів «Цензорка» словацького режисера Петера Керекеша. Власне останній фільм отримав нагороду за найкращий сценарій у секції «Горизонти».
Як повідомляв «Міст», Венеційський фестиваль підтримав Олега Сенцова, коли його утримували в російській катівні.

Богдан Скаврон, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply