Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Оголосили новий склад РДПК

Автор:

|

Березень 26, 2021

|

Рубрика:

Оголосили новий склад РДПК
Юрій Горбунов

В Україні обрали новий склад Ради з державної підтримки кінематографії (РДПК). До нього увійшли актор і телевізійний ведучий Юрій Горбунов, продюсер Артем Колюбаєв, продюсер Олександр Недбаєв, актор Олексій Тритенко, продюсерка Маріанна Новикова, колишня директорка з маркетингу й піару Film.ua Group Поліна Толмачова, юрист Микола Чиханцов.
Ця подія має неабияке значення для українського кінопроцесу, адже на РДПК покладені великі повноваження. Її створили 2018 року. Діяльність цього органу регламентує ст. 9 Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні».
Рада має складатися з дев’ятьох членів, котрих призначають на два роки. Людина не може бути у Раді два терміни поспіль. Подавати кандидатури можуть лише організації (самовисунення неможливе). До ключових повноважень РДПК входить право кінцевого затвердження переліку фільмів, яким надають державне фінансування за результатами пітчингів Міністерства культури, Держкіно й Українського культурного фонду, а також право визначати, чи є фільм українським національним фільмом. Тобто, якщо спростити, саме від Ради залежить, хто та які суми державної підтримки отримає у кінцевому підсумку.
Цікаво, що на етапі розгляду кандидатів у Раду кілька відомих громадських організацій, які об’єднують українських кінематографістів («Вавилон’13», «Сучасне українське кіно», Українська гільдія режисерів тощо), оприлюднили заперечення щодо деяких претендентів. У підсумку зі семи обраних членів Ради шестеро фігурують у цьому списку.
Нагадаємо лише про основні критерії, за якими відбираються члени Ради: обов’язковою умовою є трирічний термін роботи у сфері кінематографу, який має бути підтверджений документально. Ці три роки кандидат має провести як керівник або заступник юридичної особи, що здійснює виробництво, розповсюдження, демонстрування фільму; кандидат має бути режисером, продюсером, юристом, економістом, кінодраматургом чи кінознавцем. Це так само має бути підтверджено документально; юрист та економіст при цьому мають бути якраз тими керівниками, про яких йшлося вище.
У Держкіно існує реєстр приватних і державних компаній, які мають стосунок до виробництва чи розповсюдження кіно. Подавати кандидатури можуть лише організації, щодо яких існують ті самі вимоги: дотичність до кінематографа впродовж останніх трьох років.
Наразі по одному своєму представнику до РДПК мають делегувати Держкіно та Мінкульт, але голова Держкіно Марина Кудерчук уже повідомила, що «в Держкіно нульова толерантність до корупції у будь-якому її прояві» та привітала усіх з тим, що «розпочинається нова історія українського кінематографу!».
Як повідомляв «Міст», українців запрошують знятися в кіно.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply