Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

НСКУ ініціює відставку Марини Кудерчук

Автор:

|

Червень 19, 2020

|

Рубрика:

НСКУ ініціює відставку Марини Кудерчук
Марина Кудерчук

Члени Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) звернулися з листом до українських президента та прем’єра, у якому ініціювали усунення з посади Марини Кудерчук, голови Держкіно. Кінематографісти обурені тим, що вона покинула засідання Спілки без пояснення причини, а також піддають сумніву її професіоналізм як керівника галузі.
Нещодавно Спілка провела розширене засідання секретаріату, на яке запросили й нещодавно призначену голову Держкіно. На цій зустрічі п. Кудерчук відмовилася від запрошення Олеся Янчука, голови Спілки, виступити перед колегами, відповівши, що послухає інших. Відтак до слова запросили Ганну Чміль, колишню керівницю українського кінематографа, котра попросила керівницю Держкіно не дозволити зменшення фінансування Національного центру Олександра Довженка, що нещодавно заявив про свою неплатоспроможність. Марина Кудерчук у відповідь зазначила, що діє в рамках закону, після чого покинула залу.
Члени НСКУ наголошують на неприпустимості такої поведінки чиновниці. «Вперше ми зустрічаємося з такою поведінкою і таким ставленням. Таким чином НСКУ, кінематографічна спільнота, як і досі, залишилася непоінформованою про стратегію розвитку кіногалузі та тактику розв’язання гострих проблем. Марина Кудерчук уже три місяці працює на посаді голови Держкіно. Нам видається, що на цьому можна поставити й крапку. З таким керівником і за такого рівня професіонального та морального обладунку наш кінематограф, вочевидь, приречений на занепад і безслав’я», — йдеться у тексті листа.
Кіносценарист Сергій Тримбач зазначив, що після того, як п. Кудерчук покинула засідання, вона телефонувала Олесеві Янчуку зі звинуваченням, що це була «мєлкая подлость» із його боку і що «цирк ви мнє устроїлі». «А в чому цирк? — запитує він. — Ганна Чміль у максимально лагідній, майже благальній формі попросила очільницю не сприяти руйнації Довженко-центру. І навіть така благальна інтонація викликала лють керівниці. Прошипівши щось про «толерантність», встала й пішла геть, а в залі, ні в сих, ні в тих, залишились Лариса Кадочникова, Роман Балаян, Юрій Гармаш, Анатолій Кокуш, Володимир Савельєв, Лесь Санін, Володимир Тихий, Ігор Савиченко й інші знані кінематографісти, котрим ну просто робити нічого, крім як прийти заради цього короткометражного чиновного «цирку».
«Кожен день перебування п. Кудерчук на займаній посаді завдає невиправної шкоди національній кіноіндустрії. Марина Кудерчук має піти. Крапка», — написав у колонці для газети «День» кінокритик Дмитро Десятерик.
Як повідомляв «Міст», до призначення головою Держкіно Марина Кудерчук співпрацювала зі студією «Квартал 95» у Запоріжжі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply