Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Новий фільм про Малевича розкриє маловідомі сторінки його творчості

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

Новий фільм про Малевича розкриє маловідомі сторінки його творчості

Оголосили дату прем’єри повнометражного документального фільму «Малевич». Вона відбудеться 21 лютого й буде приурочена до 140-річчя з дня народження великого художника-авангардиста Казимира Малевича. Про це повідомляє Державна аґенція з питань кіно, за підтримки якої була створена стрічка. «За визначенням багатьох спеціалістів, Малевич є одним із десяти найважливіших художників сучасності, чия творчість початку XX ст. визначила розвиток мистецтва на 100 років вперед. Стрічка концентрує увагу глядача на українській частині творчості митця, до цього мало вивченій. Головна мета творців полягала у дослідженні українського походження художника. Саме під час зйомок було встановлене точне місце народження Казимира Малевича у Києві», — йдеться у повідомленні.
Сценарій до фільму написала арт-менеджерка Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту та дослідниця українського мистецтва ХХ ст. У ході створення стрічки вона відвідала Лос-Анджелес, де в інституті Центру Ґетті продемонструвала кольорові оригінали розкадрувань сценарію, який Малевич планував екранізувати разом із своїм колегою — режисером-авангардистом Гансом Ріхтером. Держкіно зазначає, що цей матеріал довго залишався маловідомим, тому майбутній фільм є першою спробою познайомити широкий загал із цим задумом художника.
«Навколо Малевича простих історій не буває. Так і з цим фільмом. Майже три роки роботи, десятки годин зйомок, кілька варіантів сценарію. І, нарешті, ви всі побачите трошки нового і цікавого про Малевича. Вперше писала сценарій і випадково потрапила в кадр. Тому подвійний дебют», — розповіла вона.
Стрічку «Малевич» створили у міжнародній копродукції України (компанія Fresh Production Group, продюсери — Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та Італії (компанія Pilgrim Film, продюсери Андреа Маґнані, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо та Кіара Барбо). Режисером фільму виступив Володимир Луцький, за участі Ігоря Малахова.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply