Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Німецький режисер знімає фільм «Сніг у Карпатах»

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Німецький режисер знімає фільм «Сніг у Карпатах»

Незважаючи на те, що в Європі постійно знімають фільми про Другу світову, у них фактично ніколи не згадується Україна; не розкривають драматизму воєнних дій у західній Україні й російські кінематографісти, стверджує німецький режисер Костянтин Вернер. Тому він вирішив створити власну стрічку під назвою «Сніг у Карпатах».

Ближче до реалізму
Костянтинові Вернеру — 43 роки. Зараз він мешкає в Лос-Анджелесі. А в Україну завітав із заявкою на новий масштабний фільм – «Сніг у Карпатах». Як каже сам автор, «за духом він має нагадувати «Доктора Живаго», а за атмосферою – «Віднесених вітром». Попередня стрічка п. Вернера «Королева слов’ян» розповідає про часи, коли сонце було богом і по землі блукали чудовиська.
«Мене найбільше цікавлять фентезі й історичні костюмовані драми. Зробив два художніх фільми. Останній — історичний, драма за слов’янською міфологією. Третій — фентезі , буде вже в березні», — каже режисер. Майбутній проект — значно ближчий до реалізму — про кінець Австро-Угорської імперії, про історичний «вир», усередині якого – історія кохання.

Сімейний інтерес
Отже, у центрі сюжету «Снігу в Карпатах» — роман солдата австро-угорської армії та сільської дівчини з Галичини. Вони закохуються , але одружитися не встигають: Перша світова війна руйнує їхні плани й розкидає по різних країнах. «Одна гілка моєї сім’ї – із Чехословаччини. Мій прадід загинув у Першій світовій війні, дід — у Другій світовій. Є сімейний інтерес до теми, — заявляє п. Вернер.
Сюжетна лінія сповнена драматизму. «Вони не побачать одне одного аж до Другої світової. Тоді обоє вже будуть набагато старші , але знову разом — цього разу в смерті», — Костянтин Вернер. До слова він представив свій проект цьогоріч на Одеському кінофестивалі.
За словами Костянтина Вернера, бюджет «Снігу в Карпатах» складе 4 млн євро. Оператором виступить Антоніо Рієстра, що зняв популярний фільм жахів «Мама» (2013) із Джесикою Честейн у головній ролі, а згодом отримав премію «Гойя» за роботу над стрічкою «Чорний хліб».

Карпати — майданчик історичних подій
Наразі режисер не розголошує таємниць кастингу. Але натякає, що на головну чоловічу роль має намір запросити актора, відомого в Німеччині та Східній Європі. Хоче він бачити у своєму «Снігу» й львівських акторів, оскільки деякі тутешні театри вважає дуже сильними. Прокатом «Снігу в Карпатах» буде займатися американський дистриб’ютор Entertainment One. Саме ця компанія показувала стрічки багатьох знаменитих режисерів, як-от Девід Кроненберг.
«Місцем дії стрічки я вибрав українські Карпати, – зазначає постановник. — Цей край насичений містикою, через нього проходить багато міжнародних шляхів, і головне — він став майданчиком безлічі цікавих історичних подій».
Режисер об’їхав Львівську й Закарпатську області, аби докладніше заглибитись у події Другої світової війни: «Мене вразило, що Україна постійно опинялася ніби між молотом і ковадлом: з одного боку були російські війська, а з іншого — гітлерівська Німеччина. Незважаючи на те, що в Європі постійно знімаються фільми про Другу світову, — в них фактично ніколи не згадується Україна. Не розкривають драматизму воєнних дій у Західній Україні й російські кінематографісти, адже в них – абсолютно інший погляд на історію.»

У співпраці з Наталкою Сняданко
Спершу режисер самотужки написав сценарій. «Так, я провів багато часу в Карпатах, — пояснює він. — Місцеві консультанти знайомили мене з тими, хто вижив після війни. Спілкувався з ветеранами Другої світової, воїнами українського опору — УПА».
У місті Рахові німецькому гостеві допомагала місцева вчителька: «Її кузен був лісником, а вони всіх знають. Знайомив мене з людьми, а вчителька перекладала. Мене вразили місцеві: які вони теплі , довірливі та, водночас, неймовірно бідні. Друга світова й досі — частина їхньої ідентичності. Хочу показати, наскільки руйнівними були війни для цього регіону. Фільм буде дуже реалістичний.»
За переклад сценарію українською мовою взялася письменниця Наталка Сняданко. «Вона дуже уважно проробила діалоги згідно з місцевими діалектами. Нині ж сценарій перечитує кілька істориків, які стежать за тим, щоб у ньому не було жодних історичних неточностей», — запевняє автор фільму.

Замість Станіславова – чеське містечко
Що ж до міст і регіонів України, які фігуруватимуть у фільмі, то, як повідомив режисер, події розгортатимуться у Станіславові (тепер — Івано-Франківськ). Щоправда, уточнює п. Вернер, за останнє століття це місто дуже вже змінилося, і там просто неможливо зняти історичний сюжет. «Щоби знімати в сучасному Івано-Франківську, нам довелося би домальовувати багато декорацій за допомогою комп’ютерної графіки, — зауважує він. — Аби уникнути цього, я хочу знімати в одному чеському містечку, яке збереглося значно краще. Сьогодні воно почасти схоже на Станіславів тієї епохи. Ну а самі карпатські ліси зніматимемо в Україні».
Зйомки стрічки режисер планує на 2015-й за співпраці України , Австрії, Чехії та Словаччини. «Фільм вийде двомовним — українською та німецькою мовами, — розкриває деталі стрічки Костянтин Вернер. — Уже є договір щодо прокату в США. Продюсери допомогли мені з попереднім проектом, будемо працювати далі».

«Відкотам» — ні!
А от чи не боїться німецький режисер мати праву з українською кіноіндустрією, де досить поширені «фокуси» з бюджетами? «Якщо мені виділять суму, необхідну для роботи, із якої я муситиму частину віддати, то я просто не зможу зробити кіно! – стверджує п. Вернер. — Якось я зустрічався з продюсером Джорджа Лукаса. Він мені розповів, що мав знімати в Україні фільм. Але через такі махінації мусив перенести місце зйомок».
Такий спосіб ведення справ — «відкоти» – руйнує кіноіндустрію, запевняє режисер. «У Росії та сама ситуація, і тамтешні продюсери навіть не починають роботи над фільмом доти, доки не отримають своєї частки. Вони насамперед думають про особистий заробіток, а вже потім — про сам фільм. Але працювати за такою схемою не погодиться фактично жоден іноземний продюсер. Україні необхідно негайно цього позбуватися», — каже Костянтин Вернер.

Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply