Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

«Невидимий батальйон» — жіночий погляд на війну

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

«Невидимий батальйон» — жіночий погляд на війну

Торонтський відділ ЛУК вітає гостей

Нещодавно у Торонто відбулася кінопрем’єра першого українського повнометражного документального фільму про участь українських жінок у війні з Росією «Невидимий батальйон». Північно-американський тур організувала громадська організація Canada — Ukraine International Assistance Fund на чолі з Антоніною Кумкою. Цей фільм — суто жіночий погляд на війну, яка традиційно вважається чоловічою справою.
Над фільмом працювали три режисерки — Світлана Ліщинська, Аліна Горлова й Ірина Цілик. У стрічці висвітлено історії шістьох героїнь, котрі несуть або несли службу у зоні проведення антитерористичної операції, життя котрих змінила війна. Ця історія дуже сильна і водночас зворушлива. Ідея проекту належала Марії Берлінській, авторці та продюсеру фільму. Своєю роботою вона хотіла нагадати світу, що в Україні йде не «громадянська війна», як стверджує російська пропаганда, а війна з російським аґресором. Важливо пам’ятати, що на фронті гинуть та калічаться не лише чоловіки, але й жінки, котрі також воюють, захищаючи Батьківщину та наближаючи перемогу над окупантом.

Андріана Сусак, Юлія Матвієнко, Орест Стеців, Галина Винник і Леся Шуст

Підтримати кінопрем’єру до Канади приїхали продюсер фільму Марія Берлінська, режисерка Ірина Цілик, героїні фільму Андріана Сусак та Юлія Матвієнко. Незважаючи на те, що у дівчат був надзвичайно щільний графік, їм вдалося зустрітися з представницями Ліґи українок Канади (ЛУК, відділ Торонто). Надзвичайно емоційна зустріч, яка тривала біля двох годин, промайнула непомітно. Так само, як і непомітно відбулася трансформація сприйняття наших героїнь. Молоді, вродливі, тендітні дівчата з кожною розповіддю перетворювалися на відважних, сильних духом і з незламною волею воїнів. Особливі, чесні історії про силу та біль кожної з них не тільки викликали захоплення, а й стискали серце кожного присутнього. Дівчата розповідали про необхідність зрівняння прав жінок на війні, що продовжується на Сході України, та про те, що відбувається після повернення з місць бойових дій. Наскільки змінюється світогляд після пережитого, та як важко жити з набутим багажем. Особливу увагу героїні звернули на важливість психологічної реабілітації для жінок після війни, якої, на жаль, наразі не існує на державному рівні.

Юлія Матвієнко, Андріана Сусак та Ірина Цілик

Крім цього, дівчата поділилися своїми проектами, які вони активно провадять вже поза межами антитерористичної операції. Наприклад, Марія активно бореться за реформування української армії, лобіюючи інтереси жінок та акцентуючи увагу на те, що армія має бути сформованою на основі професійного ресурсу незалежно від статі. Існує проект зі закупівлі дронів, які є надзвичайно важливим та необхідним знаряддям сьогоденної військової операції та нестачу яких гостро відчувають захисники України. Є також проект «Мандри ветеранок», який дає можливість українським ветеранкам побачити нові місця та перефокусуватися на мирне життя. Ліґа українок Канади та Ліґа українців Канади долучилися до підтримки проектів зі закупівлі дронів та «Мандри ветеранок», надавши фінансову допомогу.
Ліґа українок Канади (відділу Торонто) надзвичайно вдячна нашим гостям за те, що вони поділилися своїми розповідями та показали своїм прикладом, що жінка та війна — поняття сумісні, а повага до таких жінок є подвійною.

Яна Коваль

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply