Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Недофінансування українського кіно знищить індустрію

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

Недофінансування українського кіно знищить індустрію
Денис Шмигаль, новий прем’єр України

Представники української кіноіндустрії написали звернення Денису Шмигалю, прем’єру України, в якому закликали не скорочувати фінансування українського кіно. У зверненні підкреслюють, що надходження до бюджету від суміжних індустрій — готельної, транспортної, сервісної та туристичної — за три місяці нормального функціонування кіноіндустрії становлять 750 млн грн. Така ж сума закладена в державному бюджеті на підтримку українського кіно 2020 року.
«Недофінансування однієї галузі промисловості потягне за собою недофінансування інших, і як наслідок, недозбирання податків у державну скарбницю», — йдеться в зверненні. У листі наголошується, що навіть 750 млн грн, закладених у бюджеті, недостатньо для повноцінного фінансування потреб українського кіно цього року.
«Через виробничу специфіку заблоковане фінансування призведе до припинення кіновиробництва мінімум на три-чотири роки, що, своєю чергою, спровокує декваліфікацію та втрату кадрів через еміграцію», — пишуть кінематографісти. Лист підписали професійні об’єднання, Українська кіноакадемія й інші організації в сфері кіно.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply