Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Національна рада перевірить канал «112 Україна»

Автор:

|

Травень 09, 2020

|

Рубрика:

Національна рада перевірить канал «112 Україна»
Кадр із мультфільму «Необыкновенное путешествие Серафимы»

Члени Національної ради з питань телебачення та радіомовлення обрали новий керівний склад регулятора. Головою обрали Ольгу Герасим’юк, першим заступником голови став Валентин Коваль, а заступником голови — Олег Черниш. Юрія Зіневича обрали відповідальним секретарем Нацради.
Попередньо члени Національної ради проголосували за припинення повноважень Ольги Герасим’юк як першої заступниці голови й Олександра Ільяшенка — як відповідального секретаря. Нагадаємо, що першого заступника, заступника голови та відповідального секретаря обирають із числа членів Національної ради шляхом таємного голосування.
Відтак нове керівництво Нацради призначило позапланову перевірку телеканалу «112 Україна». Причина — демонстрація анімаційного фільму за участю російського актора Олександра Михайлова, котрий входить до переліку осіб, котрі створюють загрозу національній безпеці України. Це рішення прийняли на підставі результатів моніторингу мовлення. Зокрема, регулятор виявив, що 19 квітня о 13.05 телеканал «112 Україна» демонстрував російський мультфільм «Необыкновенное путешествие Серафимы», який ще й позитивного висвітлює діяльність службовця НКВС.
У Нацраді наголосили, що поширення в ефірі такого контенту є ознакою порушення вимог абзацу 10 ч. 2 ст. 6 закону України «Про телебачення і радіомовлення», позаяк чинне законодавство не дозволяє використання телерадіоорганізацій для трансляції аудіовізуальних творів, в яких задіяна особа зі зазначеного переліку. Крім того, додали в Нацраді, результати моніторингу телеканалу також містять ознаки недотримання пункту “А” ч. 1 ст. 59 цього закону, яким передбачено, що телерадіоорганізації зобов’язані дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії. «Національна рада перевірить діяльність телеканалу «112 Україна» на наявність відповідних порушень після закінчення карантину та в разі їхнього підтвердження ухвалить до ліцензіата рішення, передбачене чинним законодавством», — констатував регулятор.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply