Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Найкращий спосіб пережити карантин — подивитися розумний фільм

Автор:

|

Квітень 05, 2021

|

Рубрика:

Найкращий спосіб пережити карантин — подивитися розумний фільм
Дарина Аверченко

«Найкращий спосіб пережити карантин — подивитися розумне кіно, — каже Дарина Аверченко, PR-директорка Docudays UA. 18-й міжнародний фестиваль документального кіно про права людини триватиме до 4 квітня.
Фільмом відкриття став «Колектив» румунського режисера Александра Нанау про пожежу в бухарестському нічному клубі 2015-го. 27 людей загинули, 180 поранили. Ще більше отримали опіки й померли в лікарні від несмертельних ран. Справу розслідує команда журналістів. Розкривають шахрайство та корупцію у медицині. Стрічка отримала дві номінації на «Оскар». «Кожен наш фестиваль тематичний. Цим відрізняємося від багатьох кінооглядів світу, — продовжує вона. — Щороку беремо за основу проблему, що хвилює суспільство».
Пандемія торкнулася кожного куточка планети. Тож 18-й Docudays UA присвятили праву людини на здоров’я. У центральній програмі показали стрічку спільного виробництва США та Китаю «76 днів». Стільки з 23 січня 2020-го тривав карантин у китайському місті Вухань, звідки почалася пандемія. Розказують, як у закритому 11-мільйонному місті долали першу хвилю коронавірусу. Використали кадри з чотирьох лікарень. Один із трьох режисерів вирішив не називати свого імені.
Темою Covid-19 не обмежилися. Стрічка «Щось прекрасне залишилося позаду» розповідає про організацію «Добре горе» в штаті Нью-Джерзі, що створює центри психологічної підтримки для дітей, які нещодавно втратили батьків. «Громадянин Біо» показує підпільний світ радикальної медицини.
До міжнародного конкурсу ввійшли 10 фільмів. «Переглянути цю програму — немов облетіти планету. Без тестів на коронавірус і черг на паспортний контроль в аеропорту. Цього разу Україну представляв «Цей дощ ніколи не скінчиться» режисерки Аліни Горлової, — поінформувала п. Аверченко.
20-річний Андрій Сулейман — син сирійського курда й українки, а тепери — волонтер «Червоного хреста». Колись переїхав на Донбас, щоб урятуватися від війни. Після смерті батька вирішує поховати його в Сирії, де залишилася частина родини.
У національному конкурсі — п’ятеро учасників. «Земля Івана» Андрія Лисецького розповідає про одного з останніх народних художників України, 81-річного Івана Приходька. «Казка про Коника» Уляни Осовської та Дениса Страшного — про дисидента, а тепер монаха й художника Анатолія Лютюка. Німець Мішель у стрічці Ганни Ярошевич «Май далеко — май добре» розривається між коханням на батьківщині та порятунком буйволів на Закарпатті. Героїні «Рози. Фільм-кабаре» Ірени Стеценко — семеро артисток гурту «Дах Дотерз». «Сіль із Бонневіля» Семена Мозгового розказує про любителів мотоциклів Назара та Макса. Хочуть зробити найшвидший у світі «Іж-49» та взяти участь у змаганнях на дні висхлого солоного озера Бонневіль у штаті Юта. Загалом на Docudays UA представили 95 робіт із понад 30 країн. Після послаблення карантинних обмежень планують покази в столичному кінотеатрі «Жовтень».
Як повідомляв «Міст», Docudays рухається в бік пропаґанди.

Ілля Прокопенко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply