Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

На українській хвилі

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

На українській хвилі
Відео «Путін – розпалювач війни» яке за тиждень переглянуло більш як 700 тис. осіб, було тимчасово заблоковане на каналі "Брехня путінського режиму" на вимогу лідера російського руху "Суть часу" Сергія Кургіняна нібито через порушення закону про авторське право

Відео «Путін – розпалювач війни», яке за тиждень переглянуло більш як 700 тис. осіб, було тимчасово заблоковане на каналі «Брехня путінського режиму» на вимогу лідера російського руху «Суть часу» Сергія Кургіняна нібито через порушення закону про авторське право

У квітні цього року кінофестиваль GoEast, що традиційно проходить у німецькому Вісбадені, через події в Україні, вирішив стати платформою для зустрічі фахівців кіногалузі з Центральної та Східної Європи, які роблять ставку на діалог і намагаються підтримати демократичні й налаштовані на світ сили з України. Крім того на сайті фестивалю пройшла акція міжнародної солідарності з українськими кінофестивалями. Учасники акції — представники різних кінофестів — закликали членів міжнародного кіноспівтовариства цьогоріч безкоштовно надавати українським кінофорумам фільми для показу, а також сприяти подорожам кінематографістів на кіноподії в Україні. То була перша ластівка. Цю ідею підхопили кінофоруми по всьому світі.

Вияв солідарності
На 10-му Румунському міжнародному кінофестивалі, що триває з 21 по 31 серпня у Вама Веке — рибальському селищі на кордоні з Болгарією, яке в комуністичні часи зажило слави “румунського Вудстоку” й “оази для дисидентів, — з ініціативи компанії «Пронто Фільм», демонструється програма “Фокус на Україні”. Для участі в ній румунські кіноексперти відібрали стрічку Володимира Тихого “Зелена кофта” (2013), перший кримськотатарський фільм “Хайтарма” (2012, реж. Ахтем Сеїтаблаєв), перший український фільм у копродукції з Європою “Істальгія” (2012, реж. Дар’я Онищенко), а також “Гамер” утримуваного в Росії кримчанина Олега Сенцова (2012).
Крім того, увійшла в основну конкурсну програму РМКФ і буде змагатися за головну нагороду кінофоруму стрічка Вікторії Трофименко «Брати. Остання сповідь», яка, за іронією долі, нещодавно отримала дві нагороди Московського кінофестивалю. Фільм також був показаний на кінофорумах у Індії, Пекіні, Шанхаї, Єревані.
У межах фестивалю відбуваються зустрічі румунських глядачів з українськими кіномитцями: режисеркою Вікторією Трофименко (“Брати. Остання сповідь”), продюсерами Анною Паленчук (“Істальгія”) й Ольгою Журженко (“Гамер”, “Трубач”), оператором Сергієм Стефаном (“Майдан”, “Зелена кофта”).

Не зійти зі шляху еволюції
За словами директора РМКФ Корнелії Паолос, «румуни дивилися українські фільми в розпал протистояння між протестувальниками та владою й були вражені побаченим». «Нам захотілося взяти ваші фільми. Здається, 2012-2014 роки були дуже добрими для вашого кіно. Як у нас – 2005-2006 рр., після прийняття нового закону про кіно. Навіть Польща запозичила наш закон. Можливо, ви зробите те саме, і це допоможе вам не зійти зі шляху еволюції у кіновиробництві», – сказала Корнелія Паолос.
При цьому вона підкреслила, що румунам теж є що запозичити в України – це «дружня взаємопідтримка між кінематографістами». За її словами, вона була приємно здивована, коли отримала від «Пронто Фільм» безліч позитивних рекомендацій фільмам із компаній-конкурентів. «У Румунії таке й уявити нереально», — сказала вона.
Своєю чергою, генеральний продюсер «Пронто Фільм» Максим Асадчий зазначив, що кілька світових фестивалів, які пройдуть восени, готують програму українського кіно, але румуни зреагували першими.
«Десять років тому хвиля румунського кіно накрила Європу. Кіновиробництво стало найбільш швидкозростаючим сектором економіки і під час економічної кризи зробило важливий внесок у ВВП і створення робочих місць. Зараз у світовій кіноспільноті починають говорити про «нову українську хвилю». Якщо держава використає цей шанс, а не буде зупиняти поїзд, який набрав хід, кіноіндустрія може стати одним із найбільш проривних напрямів для України», – сказав п. Асадчий.
У рамках фестивалю організовано збір коштів на допомогу українському режисеру Олегу Сенцову, ув’язненому в Росії за звинуваченням у підготовці терористичних актів.

На підтримку українського кримчанина
А в Україні з 3 по 9 вересня відбудеться тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова, якого незаконно затримало в Криму російське ФСБ. Кошти від продажу квитків буде передано родині режисера, який наразі перебуває в СІЗО Лефортовської тюрми в Москві.
Під час тижня українського кіно на підтримку Олега Сенцова буде показано сім вітчизняних фільмів — учасників міжнародних кінофестивалів останніх років: «Гамер» (реж. Олег Сенцов, 2011), «Молитва за гетьмана Мазепу» (реж. Юрій Іллєнко, 2001 ), «Істальгія» (реж. Дар’я Онищенко, 2012), «Іван Сила» (реж. Віктор Андрієнко,2013), «Трубач» (реж. Анатолій Матешко, 2014), «Параджанов» (реж. Олена Фетисова, Серж Аведікян, 2013), «Хайтарма» (реж. Ахтем Сейтаблаєв,2013), «Поводир» (реж. Олесь Санін, 2014), а також альманах короткометражної документалістики «Вавілон 13».
Усі фільми програми так чи інакше піднімають питання боротьби за свободу та справедливість, міжкультурної та міжетнічної толерантності, соціального активізму та формування громадянського суспільства, що так актуально для сучасної України, яка переживає найдраматичніший період у своїй новітній історії.
«Українські кінематографісти не можуть залишатися осторонь кричущих подій, що відбуваються в сусідній країні, — коментує акцію її організатор — продюсер Анна Паленчук. — Затримано нашого колегу, і ми маємо зробити все залежне від нас для його визволення. Тут і зараз ми, українські кінематографісти, повинні допомагати одне одному — тільки так ми зможемо вистояти!»
Партнерами проекту виступають Державне агентство України з питань кіно, Національний центр Олександра Довженка й Національна спілка кінематографістів України.

А тим часом…
Російський опозиціонер Борис Нємцов заявив, що знімає фільм про те, як Росія розпалює багаття війни в Україні. Зараз він почав роботу над проектом під назвою “Брехня путінського режиму”. На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Нємцов пише про те, що “путінська пропаганда” називає війну на сході України громадянською. Нібито жителі південно-східних регіонів воюють із “фашисто-бендерівцями”. А це, як стверджує Нємцов, – нахабна брехня.
Першим фільмом проекту “Брехня путінського режиму” став відеоролик під назвою “Путін – розпалювач війни”. Його автори Борис Нємцов і Леонід Мартинюк надають глядачам п’ять доказів того, що президент РФ Володимир Путін і вся російська влада і є тими, хто підігріває конфлікт на сході України.
На своїй сторінці у Facebook Нємцов також нагадує про те, що командири ополченців Бородай і Гіркін є громадянами РФ. «Військкомати в Росії закликають одурманених зомбоящиком громадян воювати, поставки зброї з Росії не припиняються. Наш із Мартинюком (Леонід Мартинюк – російський опозиціонер, член руху «Солідарність». – Авт.) новий ролик про це», – зазначив п. Нємцов.

Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply