Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

На Потьомкінських сходах встановили знак Європейської кіноакадемії

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

На Потьомкінських сходах встановили знак Європейської кіноакадемії
Сцена з фільму «Панцерник Потьомкін»

Сцена з фільму «Панцерник Потьомкін»

На шостому Одеському міжнародному кінофестивалі відбулась одна з найбільших його подій. На знаменитих Потьомкінських сходах відбувся перегляд німого фільму Дзиґи Вертова «Людина з кіноапаратом» (1929) у супроводі британського камерного оркестру Michael Nyman Band під дириґуванням композитора та музиканта Майкла Наймана. Джейн Кемпіон, володар «Оскара» за музику до фільму «Піаніно», під час відкриття кінофестивалю отримав почесного «Золотого Дюка». 71-річний музикант зізнався, що фільм Дзиґи Вертова завжди надихав його.
Не обійшлися без відзнак і самі Потьомкінські сходи. У рамках Одеського кінофестивалю відбулося врочисте відкриття пам’ятного знака Європейської кіноакадемії «Скарб європейської кінокультури». Потьомкінські сходи стали п’ятими у списку цих «скарбів». Такі знаки вже встановлені у французькому Ліоні на будинку, де народилися брати Люм’єр, на науково-методичному кабінеті-музеї Сергія Ейзенштейна у Москві, Центрі Берґмана на острові Форі (Швеція) та музеї «Світ Тоніно Ґуерра» у Пеннабіллі (Італія).
За словами Марека Розенбаума, члена Ради Європейської кіноакадемії, ці сходи відомі кожному, хто має стосунок до кіно, — завдяки геніальному режисерові та його монтажу. «Для мене величезна честь виступати сьогодні від імені Ради кіноакадемії. Уперше я побачив сцену зі сходами з «Панцерника Потьомкіна» близько 50 років тому, а сьогодні я вперше бачу її на власні очі», — сказав він.
Саме «Панцерник Потьомкін» став першим німим фільмом, показаним на сходах у супроводі симфонічного оркестру. З того часу такі кінопокази міцно закріпилися на позиціях найочікуваніших подій фестивалю. І цього року показ зібрав, за словами організаторів, 15 тис. глядачів. Склалося враження, що подивитися кіно прийшли навіть місцеві собаки. Тварини комфортно почувалися серед фестивальної публіки.
Сходи були заповнені вшент. Тим, хто хотів скористатися ними за прямим призначенням, доводилося пробивати собі дорогу, демонструючи мало не акробатичні етюди, або скористатися фунікулером. Проте невдоволених не було. Динамічна стрічка, визнана Британським кіноінститутом найкращим документальним фільмом усіх часів у супроводі потужної та бездоганної музики Michael Nyman Band справив сильне враження. Супровід додав стрічці дуже сучасного звучання.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply