Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

На одному диханні! Так було знято перший в Україні док-фікшн

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Українська режисерка Ганка Третяк за власні кошти зняла фільм про життя музикантів, ді-джеїв, акторів і художників. «Стрічка має назву «Не переймайся». Дія відбувається в Нью-Йорку, Барселоні, Києві та на Казантипі в Криму. Головна думка фільму: що б не відбувалося в житті — не переймайся. Просто живи. Глядач потрапить за лаштунки життя героїв — зазирне й у творче життя, і в особисте. До окремого моменту головні герої не знають одне одного. Потім їхні долі переплітаються», — зазначила п. Третяк.

Фільм вийде на екрани в січні 2012-го. Його вже навіть відправили від України на декілька європейських кінофестивалів «Тема цієї стрічки — це продовження всіх моїх творчих проектів протягом п’яти останніх років. Картину знято у форматі музичного кіно, док-фікшн. Сам формат уже цікавий. До цього ніхто в Україні його не використовував. Формат документального фільму для реалізації ідеї нам не підходив. Це повнометражна художня стрічка з постановочними кадрами. У ній прозвучить близько 13 треків. Декілька з них було написано спеціально для фільму, тож він стане їхньою прем’єрою», — розповіла режисер.

Стрічку знято українською мовою й буде продубльовано англійською та російською. «Мені дуже подобається, як українською звучить назва «Не переймайся». Кожен зможе продовжити цю фразу по-своєму. Сценарій був написаний ще рік тому й протягом зйомок не змінювався. Я зняла цей фільм на одному диханні», — додала Ганна Третяк. До слова, «Не переймайся» знімали виключно за кошти режисера, жодних спонсорських внесків не було.

«Я — не актриса, тому це був дуже цікавий досвід. Ганка дала можливість музикантам спробувати себе в амплуа акторів. Особисто я шалено закохалась у кіно. Тепер хотілось би мати до нього більше стосунку», — зазначала одна з героїнь фільму музикантка українського походження з Барселони Жанна де Кордоба.

Степан Коник

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply