Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

На глядачів фільму про Голодомор у Москві напали

Автор:

|

Листопад 01, 2021

|

Рубрика:

На глядачів фільму про Голодомор у Москві напали
Кадр зі стрічки «Ґарет Джонс»

Під час показу кінофільму Аґнешки Голланд «Ґарет Джонс» кілька десятків людей скоїли напад на офіс правозахисного центру «Меморіал» у Москві. Приблизно через десять хвилин після початку демонстрації стрічки до зали увірвалися люди в масках і наказали всім лежати. Багато глядачів злякалися, вирішивши, що відбувається захоплення заручників.
Потім нападники піднялися на сцену, стали називати присутніх «фашистами” і вигукувати гасла «Геть!» і «Йди!». До приїзду поліції вдалося затримати трьох людей. Їх забрали до відділку. Подробиць про нападників та їхні мотиви правоохоронці не повідомили.
Фільм, під час показу якого стався напад, оповідає про британського журналіста, який приїхав до СРСР і став свідком Голодомору на території України. Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство «Меморіал» — некомерційна організація, що займається дослідженням політичних репресій у СРСР і сучасній Росії. Міністерство юстиції Російської Федерації 2014 року визнало цей правозахисний центр «іноземним аґентом». А історико-просвітницьке товариство «іноземним аґентом» визнали 2016-го.
Як повідомляв «Міст», Аґнєшка Голланд розповідала, що зняти фільм про Голодомор, коли загрози 1930-х рр. повертаються, — її обов’язок.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply