Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 8, 2021

На Berlinale показали «Номери» Сенцова

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

На Berlinale показали «Номери» Сенцова
Сцена зі стрічки «Номери»

На 70-му Берлінському кінофестивалі відбулася прем’єра фільму «Номери». Стрічку показали в рамках позаконкурсної програми фестивалю Berlinale Special. Свою роботу репрезентували Олег Сенцов та Ахтем Сеїтаблаєв, а також члени знімальної групи. «Номери» — повнометражний художній фільм, створений за однойменною п’єсою Олега Сенцова. «Це розповідь про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи й отримати свободу. У світі номерів усе підпорядковане суворій системі і верховному правителю — Нулю. Десять героїв уже звикли бігати по колу і робити все відповідно до Книги правил. У них немає можливості вибирати, як жити і кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримуючи імена, і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони», — йдеться в описі фільму.
«Це універсальна історія, і за десять років, відколи вона була написана, не втратила своєї актуальності. Це не історія Росії, це історія будь-якого суспільства. Усі революції схожі одна на одну», — зазначив п. Сенцов.
«Я мріяв про те, щоб ми з Олегом могли разом представити цей фільм на Берлінському кінофестивалі. І це сталося. Це важливе кіно, яке поєднує багато жанрів: гротеск, психологічну драму, антиутопію, мелодраму, лірику. Я називаю цю суміш своєрідним «Ноєвим ковчегом». Нічого нового ми світу не розкажемо, це історія про вибір, зраду, боягузтво, але це той момент, коли ти розумієш, що не показати цього ти не можеш», — прокоментував п. Сеїтаблаєв.
«Номери» зняли, поки Олег Сенцов був у російській в’язниці — він відправляв свої режисерські зауваження, а Ахтем Сеїтаблаєв керував зйомками в Україні. на Батьківщині прем’єру стрічки призначили на осінь 2020 року. Фільм зняли в ко-продукції України, Польщі, Чехії та Франції.
На 70-му Берлінському кінофестивалі показали і ще кілька українських фільмів: документальна стрічка «Земля блакитна, як апельсин» Ірини Цілик брала участь у конкурсній програмі Generation, а фільм Антона Відокля Citizens of the Cosmos, створений в українській ко-продукції, показали у програмі Форум.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply