Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

«Молодість» знову прийде! Хоч і в дещо урізаному, як кажуть організатори, вигляді

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

41-й за ліком Міжнародний фестиваль «Молодість» розпочнеться в українській столиці 22-го й триватиме до 30 жовтня. Різноманітні кінопрограми буде представлено в кінотеатрах «Київ», «Київська Русь», «Кінопанорама», «Жовтень». За словами генерального директора фесту Андрія Халпахчі, цьогоріч Міністерство культури України виділило на потреби «Молодості» півтора мільйона гривень. А загальний бюджет проекту має вкластися в 500 тис. USD. Для порівняння: на Одеський міжнародний кінофестиваль організатори витратили близько трьох мільйонів євро.

Із «польським» ухилом

Київська «Молодість» відбудеться під польським «прапором». І організатори фестивалю цього не приховують. Фільм-відкриття — нова режисерська робота класика польського кіно Єжи Гофмана «Варшавська битва. 1920» (у 3D). У головних ролях — Даніель Ольбрихський, Богуслав Лінда, Олександр Домогаров, Ольга Кабо. Стрічка розповідає про складну сторінку радянсько-польських відносин початку ХХ століття. Світова прем’єра картини відбулася напередодні в Лондоні. І, за словами директора Польського інституту в Києві Ярослава Годуна, пройшла там із великим успіхом.

Нинішній польський ухил на «Молодості» не є випадковим. І річ не тільки в Євро-2012, який Україна проводитиме спільно з Польщею, а, швидше, в тому, що там не забувають знімати фільми. Польська програма охоплює показ найкращої анімації; відреставрований німий фільм «Маня. Історія робітниці циґаркової фабрики» 1918 року з участю Поли Негрі (у рамках спеціального нового проекту — «Звуки «Молодості»); актуальне документальне кіно…

А ось конкурсна програма фестивалю, як і раніше, передбачає різні напрями. Будуть студентські фільми, перші короткометражні стрічки, перші повнометражні ігрові фільми, українська панорама. Програму оцінюватиме головне міжнародне журі, а також низка інших суддівський колеґій.

І свого не відцурались

Що ж до українського кіно на «Молодості», то в основному конкурсі короткометражок змагатимуться дві вітчизняні стрічки. Це тріумфатор Канн —«Крос» Марини Вроди, а також фільм Наталі П’ятигіної «Поза грою».

У розділі «Студентські фільми» буде представлена українська стрічка «Фактор Фелліні» (режисер Мирослава Хорошун). І в конкурсі «Панорама українського кіно» заявлено чимало вітчизняних картин. Серед них — «Хворісукалюди» Юрія Речинського, «Глухота» Миро­слава Слабошпицького, «Дріфтер» Олександра Образа та «16 днів. Революція на граніті» Галини Химич і Лідії Чайки.

А в позаконкурсній програмі «Українські прем’єри» можна буде побачити такі роботи, як Rock’n’ball (показ у Каннах), драму про Чорнобиль «Земля забуття» з Ольгою Куриленко. За словами Халпахчі, «дівчина Бонда» тут постане перед глядачем у зовсім іншому амплуа. До того ж фільм від самого початку знімався українською мовою. Організатори пообіцяли, що Ольга Куриленко обов’язково з’явиться на фестивалі. Чекають на «Молодості» в числі інших важливих гостей і творчу групу «Варшавської битви» й самого Єжи Гофмана. А також акторів Михала Жебровського, Богуслава Лінду й Олександра Домогарова…

Дехто не дотягнув…

Цього року в конкурсній програмі немає російських картин. Організатори кажуть: не дотягують. Зате поза конкурсом у програмі «Нове російське кіно» глядач побачить дуже гучні російські кінопрем’єри останнього часу: «Фауста» Олександра Сокурова (який отримав Ґран-прі у Венеції) і «Єлену» Андрія Звягінцева (приз журі програми «Особ­ливий погляд» Каннського кінофестивалю).

Крім «Нового російського», поза конкурсом пройдуть покази франкомовного, скандинавського, польського, німецького кіно. В останній програмі на кіноманів чекає ще одна досить значна прем’єра — драма «Міхаель» (з основної конкурсної програми Канн-2011), а також ретроспектива фільмів Сандрін Боннер.

А ще в програмі «Молодості» будуть традиційні майстер-класи, «круглі столи», творчі вечори. Зокрема, заплановані творчі зустрічі з режисером Романом Балаяном, актором Олексієм Горбуновим. Буде влаштовано виставку, присвячену ювілеєві Андрія Тарковського. Будуть і спецпокази: «Аріран» Кім Кі Дука, «Ходорковський» Сіріла Туші.

Як кажуть організатори, нинішнього року програму «Молодості» все-таки довелося трохи скоротити. Минулий рік засвідчив, що, хоч як це не сумно, українських поціновувачів кіно меншає й кінозали нині помітно порожніють…

Дзвінка Камінь

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply