Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

«Мати Апостолів» отримала три нагороди в Нью-Йорку

Автор:

|

Червень 20, 2021

|

Рубрика:

«Мати Апостолів» отримала три нагороди в Нью-Йорку
Кадр зі стрічки «Мати Апостолів»

Український фільм «Мати Апостолів» отримав одразу три нагороди 10-го Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю. Створений за підтримки Міністерство культури й інформаційної політики України
у рамках державної програми фінансування фільмів патріотичного спрямування, повнометражна ігрова стрічка режисера Зази Буадзе отримав три нагороди — «Найкращий повнометражний фільм», «Найкраща жіноча роль» (Наталя Половинка) і «Найкращий сценарій» (Ратха Макеєнкова та Заза Буадзе) International Filmmaker Festival of New York (IFFNY). Серед майже 900 заявок до участі в конкурсній програмі було відібрано 100 картин із 43 країн світу.
«Фільм створений за історіями жінок, чиї сини воювали за Україну 2014 року. Під час війни, коли Україна втрачає найдорожче — життя своїх дітей. Фільм «Мати апостолів» став зверненням до кожної матері українського воїна та до архетипу Матері взагалі, — ідеться в повідомленні міністерства. — У пошуках сина-льотчика, чий літак було збили над окупованими територіями, мати опиняється в чужому й аґресивному світі, де все пронизане ненавистю та стражданнями. У цьому пеклі вона не лише шукає сина, але, маючи в серці велику любов і милосердний характер, змінює всіх, кого зустрічає на своєму шляху. І головне, вона змінюється сама, знаходячи в собі справді сакральну силу».
Головні ролі в фільмі виконали Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський. Режисер-постановник — Заза Буадзе, сценаристи — Ратха Макеєнкова та Заза Буадзе, продюсер — Дмитро Овечкін, оператор-постановник — Олександр Земляний, музика — Роман Григорів та Ілля Разумейко, художник-постановник — Інга Житня, кастинг — Алла Самойленко, монтаж — Олексій Шамін.
Стрічку створила кінокомпанія «Студія «Золоте Руно», промоційну кампанію проводили за підтримки Державної аґенції України з питань кіно (Держкіно). Для зйомок фінальної сцени створили найбільшу в Європі декорацію авіатрощі транспортного літака АН-26.
У грудні 2020 року стрічка стала переможцем III Міжнародного кінофестивалю «Буковина» в номінаціях «Найкращий національний художній фільм» і «Найкраща чоловіча роль». В лютому 2020-го організували спеціальний показ у рамках European Film Market кінофестивалю Берлінале. У квітні ц. р. фільм відібрали на 7-й щорічний фестиваль жіночого кіно в Неваді, який відбудеться 21-27 червня в Лас-Веґасі. Серед майже 500 заявок до участі в конкурсній програмі на нього відібрали 58 стрічок із 20 країн світу.
Як повідомляв «Міст», український фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» переміг у Чехії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply