Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Людина українського дощу

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

Людина українського дощу

Дастін Гоффман

Дастін Гоффман (повне ім’я — Дастін Лі Гоффман) народився 8 серпня 1937 у Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія). Він — американський актор, режисер і продюсер українсько-єврейського походження, володар нагород «Оскар» (як «найкращий актор» за фільми «Крамер проти Крамера» 1979-го і «Людина дощу» 1988-го); номінації: «Випуск» (1967), «Опівнічний ковбой» (1969), «Ленні» (1974), «Тутсі» (1982), «Хвіст махає собакою» (1997). Також відзначений трьома нагородами BAFTA, двома Emmy, шістьма «Золотими глобусами» й багатьма іншими відзнаками.

Актор походить зі сім’ї євреїв ашкеназі, імміґрантів із України по батькові та Румунії — по матері. Після розстрілу більшовиками на очах дітей бабусі та дідуся, у 1920-х рр. родина еміґрувала до США. Дастін був другою дитиною в родині Гаррі Гоффмана та Лілліен Ґолд. До того, як стати продавцем меблів, батько майбутньої кінозірки якийсь час працював декоратором у кінокомпанії Columbia Pictures. У Дастіна є старший брат Рональд, котрий працює адвокатом та економістом. За спогадами самого Гоффмана, його батьки були не дуже релігійними людьми. Він згадував, що «немає ніяких спогадів із дитинства про святкування якихось єврейських релігійних свят», і що він «усвідомив», що є євреєм, «у віці десяти років».
Навчався в консерваторії Лос-Анджелеса, Нью-Йоркській акторській студії, школі драматичного мистецтва при театрі Playhouse в Пасадені. Якось юнак поділився своїми мріями про акторську кар’єру зі своєю тіткою Перл, на що вона йому сказала: «Ти не можеш бути актором, бо виглядаєш недостатньо привабливо».
Після навчання Дастін грав у різних театрах на Бродвеї, знімався на телебаченні. Але кіно перемогло. Дебютом для нього стала маленька роль у фільмі Tiger Makes Our (1967). За дебютом прийшов і успіх: Гоффман зіграв головну роль у фільмі «Випуск» Майка Ніколса й був номінований на «Оскара». Через два роки вже була нова номінація — за роль в «Опівнічному ковбої» Джона Шлезінгера.
У 1970-ті Дастін входить до кола найвидатніших акторів світового кіно. Стрічки «Крамер проти Крамера», «Тутсі», «Людина дощу», «Епідемія», «Шахрайство» утвердили актора на перших позиціях лідерів сучасного кіномистецтва.
Гоффман народився в родині киян, єврейсько-українських еміґрантів до Америки. Після відомої з преси історії-непорозуміння, що сталася з Гоффманом і Джеком Палансом (останній демонстративно наголосив на своєму українському походженні при спробі вручити йому російську нагороду в Голлівуді, а Гоффман сказав, що його предки походять з «російського міста Київ», і він вдячний російському народові), актор проявляє зацікавлення життям української еміґрації в США.
У Посольстві США в Україні фото Дастіна Гоффмана поміщене у фотогалереї, де представлені відомі музиканти, науковці, художники, інженери, дипломати й актори українського походження. Серед них, крім Дастіна Гоффмана — Міла Йовович, Ігор Сікорський, Девід Духовни, Боб Ділан та інші.
Чоловік уперше одружився 4 травня 1969-го з балериною Енн Бірн, котра після заміжжя залишила сцену заради подружнього життя. До цього вона була вже заміжня та мала від першого чоловіка доньку Карину, котру Гоффман удочерив після весілля. В шлюбі у них народилася друга донька — Дженна. 6 жовтня 1980 року подружжя Гоффманів розлучилося. Менше чим через тиждень, 12 жовтня 1980-го, Дастін Гоффман одружився з адвокатом Лайзою Джо Ґоттсеґен. У подружжя народилося четверо дітей: Джейк-Едвард, котрий також знімається в кіно, Ребекка-Лілліен, Максвелл-Джеффрі й Александра-Лідія. У Дастіна Гоффмана уже є двоє онуків.
У політиці він дотримується ліберальних поглядів. Довший час підтримував Демократичну партію та незалежного кандидата Ральфа Нейдера. 1997 року разом із іншими відомими акторами та керівниками Голлівуду підписав відкритого листа канцлеру Німеччини Гельмуту Колю, якого опублікувала газета International Herald Tribune, де наголошувалося на недопущенні порушення релігійних прав послідовників саєнтології в Німеччині.
27 квітня 2012-го Дастін Гоффман урятував життя юристові Сему Демпстеру. Того дня у 27-річного Демпстера зупинилося серце під час пробіжки по Гайд-парку. Актор прогулювався поруч і відразу ж зателефонував у службу порятунку. Лікарі, котрі приїхали на виклик, доправили Демпстера до шпиталю та відновили роботу серця. В шпиталі Демпстер заявив, що вдячний Гоффманові за свій порятунок.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply